JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

featured
service
jpmorgan blockchain tabanli odeme sistemine odaklandi168604 0 Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemleri için araştırma yapıyor. Bankacılık devinin, blockchain çalışmaları aracılığıyla süreçleri daha süratli ve daha ucuz hale getirmeyi amaçladığı bildirildi.

JPMorgan, dijital varlıklara ve blockchain teknolojisine yakın durmasıyla biliniyor. Dev bankanın planları ortasında, klâsik finans sisteminin blockchain ile entegrasyonu yer alıyor.

Bankacılık devi JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme ve mutabakat sistemi üzerinde araştırmalarını sürdürüyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu bir haberde, JPMorgan’ın blockchain teşebbüslerinde süreç suratına ve düşük maliyete odaklandığı söz edildi.

JPMorgan, bu teşebbüsleri sonucunda dijital bir mevduat token’ı geliştirmeyi hedefliyor. Proje için gerekli altyapının büyük kısmı geliştirildi.

ABD’li düzenleyicilerin ağır bir biçimde dal üzerinde hakimiyet kurduğuna dikkat çeken haber, JPMorgan’ın tüm çalışmalarını onay alarak kaydetmek zorunda kalacağını belirtti.

Dijital token ödeme ve mutabakat sistemi, mevduatların dijital versiyonunu temsil eden mevduat token’ı aracılığıyla süreç görecek.

Banka geçen yıl mevduat token ödeme sistemini test etmek için Singapur Para Otoritesi ile işbirliği yapmıştı.

Important!  Alibaba, yapay zeka faaliyetlerini artıyor!
JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!