Kabahatin Yaşı Yok: “Şeytanın Çocuğu” Olarak Anılan 11 Yaşındaki Seri Katilin Kan Donduran Kıssası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mary Bell, küçük yaşına karşın iki büyük cinayet işlemişti. Üstelik işlediği cinayetlerin maktulleri de kendisi üzere küçük çocuklardı. Tahminen gücü çocuklara yettiği için belki değil bilemeyiz lakin ayrıntılarını öğrenince tüyler diken diken oluyor.

Tüylerinizi ürpertecek bir öteki ayrıntı daha verelim. Bell, işlediği cinayetlerden sonra yattığı mahpus cezası sonrası özgür bırakılarak gözden uzak bir formda, tahminen de bir yerlerde yine kapalı gizli bir suça karışarak hür ömür sürmeye devam etti.

1957 yılında, İngiltere’nin Corbridge bölgesinde dünyaya geldi.

da38b563b4bd8cfebe371c8afdaa558e7ab4a94c

Son derece problemli bir ailenin tohumu olan Mary Bell, babasını hiç tanımamış; akli istikrarı yerinde olmayan annesiyle de epeyce az irtibatla hayatını sürdürmüş. Verilen bilgilere bakıldığında annesi Betty Bell, sık sık kızını tek başına bırakarak kayıplara karışan sorumsuz bir anneymiş. Haliyle ebeveyn bakımı almayan bir çocuğun psikolojisinin sağlıklı olduğu düşünülemez.

Sorunlu bir bebeklik periyodundan geçen küçük çocuk, yıllar ilerledikçe giderek daha da tuhaf hareketler sergilemeye başladı. Değişken ruh hali, onu ele veriyor olacak ki öğretmenleri ve arkadaşları bu durumdan biraz şikayet etmeye başlamışlar. Ama Mary’yi hiçbir şey durdurmamış. Arbedeye karışmış, karşısındaki çocukları ağır yaralamış.

Yetiştiği sorumsuz ve ebeveynsiz ortamdan ötürü şiddet ve yasa dışı kabahatler onun için legalleşmiş.

14d0663ecf338910a166895a02e5b6ee682e9dcb

Martin Brown

Özellikle küçük yaşlardaki çocuklara karşı şiddet gösteren Mary Bell, 3 yaşındaki bir çocuğu ağır yaraladıktan neredeyse birkaç hafta sonra birinci cinayetini işledi. 25 Mayıs 1968 tarihinde, Martin Brown isminde 4 yaşındaki bir çocuğu öldürdü.

Boğarak öldürdüğü çocuğun vücudu, terk edilmiş bir konutun binasında bulundu. Yapılan otopsi sonucunda rastgele bir azap ya da şiddet izine rastlanmadığı için Mary Bell kuşkulu görünmüyordu. Lakin cinayet sonrası sergilediği tuhaf davranışlar, onu yavaş yavaş ele verdi.

Important!  Avrupa HIV Test Farkındalığı Haftası Türkiye'de de hayata geçiriliyor

Olaylardan kısa bir müddet sonra, öldürdüğü çocuğun konutuna giderek kendisini görmek istediğini söyledi.

965cb325fd1518243d38c828cd9f1a4d256173ee

Kapıyı açan ailesi, bu talep karşısında şaşırarak Brown’ın öldüğünü söylediler. Bunun üzerine Mary, “Öldüğünü biliyorum, onu tabutunda görmek istiyorum.” diye bir yanıt verince bu tuhaf davranışa aile hiçbir mana veremedi. Epeyce açık sinyaller gönderen Mary’den de kimse o ana kadar şüphelenmemişti.

Ölen çocuğun meskeninde yapılan incelemeler sonucunda bulunan notlar bu kanıyı güçlendirdi. “Martin Brown, seni biz öldürdük. Geri dönebileyim diye öldürüyorum. Sizler faresiniz ve Martin’i biz öldürdük.” yazılı notların hâlâ masumca bir “şaka” ögesi olduğu düşünülüyordu.

Aynı yılın temmuz ayında ikinci cinayetini işledi. Maktuller değişmiyordu, öldürdüğü kişi yeniden bir çocuktu.

6d21a9f4c611c581473af381e432585b3c218210

Brian Howe isminde 3 yaşında bir çocuk, 31 Temmuz 1968’de en son Mary Bell ile görülmüştü. Bir daha da kendisinden haber alınamadı, cansız vücudu birebir gün ıssız bir yerde bulundu. Tıpkı Martin Brown üzere Brian da boğularak ölmüştü. Fakat bu sefer katil o kadar da şanslı değildi. Çocuğun bedenindeki şiddet izleri, karnındaki “M” gibisi işaret Mary’yi kısa müddette ele verecekti.

İngiltere’yi kasıp kavuran bu iki cinayetin akabinde polisler, güçsüz şiddet belirtilerinin sırf bir çocuğa ilişkin olabileceğini düşündükleri için bölgedeki tüm çocukları soruşturdular. Sorguda çelişkili sözlerle dikkat çeken iki kişi vardı: Mary Bell ve hayatındaki tek arkadaşı Norma Bell.

Arkadaşı, sorgulama sırasında Mary’yi ele verdi.

1fc1785ab5aff3e71802ad63916b2722b2537464

Arkadaşının sorgusundan ötürü kabahati ortaya çıkan Mary Bell, 17 Aralık 1968’de müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Aşikâr bir müddet basını da işgal eden Bell, öbürleri için “tehlikeli birey” pozisyonundaydı. Belirli bir mühlet cezasını çeken Mary, 1977’de, 20 yaşında hapishaneden kaçtı.

Kaçmasına kaçtı lakin tekrar yakalandı ve gündeme bomba üzere oturmayı başardı. Bu kaçışın akabinde çok geçmeden 1980’de bir yasa çıkarıldı. Bu yasaya nazaran, Mary Bell’in hatası düştü ve hür bırakıldı. Çıkar çıkmaz ise ismini değiştirdi, gözlerden uzaklaştı. O günden beri de hiçbir biçimde izine rastlanmadı. Şu an 66 yaşında olan Mary Bell’in ne durumda olduğu kimse tarafından bilinmiyor. 

Kaynaklar: Murderpedia, History of Yesterday, The Crime Ware
Kabahatin Yaşı Yok: “Şeytanın Çocuğu” Olarak Anılan 11 Yaşındaki Seri Katilin Kan Donduran Kıssası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!