Kestirme yol için Çin Seddi’ni ‘yıkan’ iki inşaat işçisi gözaltına alındı

featured
service

Yüzyıllar boyunca orduları durdurmak için yapılan Çin Seddi günümüz inşaatçılarını durdurmak için kâfi olamamış üzere görünüyor. Çin Seddi’nin küçük bir kısmı, anıtın onarımında kestirme bir yol arayan inşaat emekçileri tarafından önemli biçimde hasar gördü.

Devlete ilişkin China Daily gazetesinin haberine nazaran, Shanxi eyaletinin merkezindeki Youyu yakınlarında Çin Seddi’nin bir kısmında makine kullanarak bir gedik açan iki kişi tutuklandı. Lokal polis, 24 Ağustos’ta hasar ihbarı aldıktan sonra ikiliyi kültürel bir kalıntıyı tahrip etmekle suçladı. Şüpheliler, hasarlı duvardan komşu Horinger İlçesine giden bir müsaade takibi ile yakalandı.

22 aYhS

Çin Seddi, kuzey Çin boyunca 20.000 kilometreden büyük bir alana yayılan bir dizi antik duvar ve savunma yapısının tamamında verilen isim. Çin İmparatorluğu’nu müdafaaya yönelik askeri bir projenin modülü olarak, MÖ 3. yüzyıldan MS 17. yüzyıla kadar, yüzyıllar boyunca daima olarak inşa edildi. Büyük tarihi ve mimari kıymeti göz önüne alınarak, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Alanı haline geldi.

Important!  Hindistan'ın Aditya-L1 sondası, Güneş yolunda Dünya ve Ay'ın ilk görüntüsünü çekti
Kestirme yol için Çin Seddi’ni ‘yıkan’ iki inşaat işçisi gözaltına alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler