Korkulan Oldu: PlayStation Plus Fiyatlarına Artırım Geliyor!

featured
service

PlayStation, aylık fiyatlar karşılığında birçok oyuna erişmenizi sağlayan Game Pass rakibi PS Plus abonelik sistemini tüm dünyadaki kullanıcılara sunuyor. Üç farklı katmanla sunulan bu sistem, oyun fiyatlarının bilhassa ülkemizde uçtuğu şu periyotta oyuncuların yüreğine su serpiyordu.

Ancak Sony, bugün abonelerini üzecek bir açıklama yaptı. PlayStation Plus’ın tüm katmanlarındaki yıllık fiyatlarına artırım geliyor.

Tüm düynada yıllık aboneliklere uygulanacak artırım, 6 Eylül’de fiyatlara yansıyacak

099e11605ddc5ed3f7956bed368d0024c96ab045

PlayStation, blog gönderisinde global olarak Essential, Extra ve Premium (Türkiye’de Deluxe) aboneliklerine artırım yapacağını duyurdu. Fiyatlara baktığımızda şirketin ABD’de %35 civarında artırım yaptığını görüyoruz. Essential 60’tan 80 dolara, Extra 100’den 135 dolara, Premium ise 120’den 160 dolara çıkartılmış.

Aylık yahut üç aylık fiyatlarda ise rastgele bir fiyat değişikliğine gidilmeyecek. Artırımlar, 6 Eylül’den sonra fiyatlara yansıyacak. Mevcut 12 aylık abonelerin, 6 Kasım yahut sonrasında bir tarihe gelen sıradaki yenileme tarihine kadar fiyat artışıyla karşılaşmayacağını ekleyelim. Lakin, bu sırada aboneliğini yükseltmek yahut düşürmek isteyenler, artırımlı fiyat ödemek zorunda kalacak.

Türkiye fiyatlarına da artırım gelecek

dcb1757fcee64921bacff632e4ba2c8b105a3357

PlayStation Plus, ülkemizde Essential Extra ve Deluxe olarak sunuluyor. Sony, bu abonelikler için ülkemizde lokal fiyatlandırma uyguluyor. PS Plus fiyatları şu an ülkemizde şu biçimde;

PS Plus’ın Türkiye’deki güncel fiyatları 

  • Essential (Yıllık) – 240 TL
  • Extra (Yıllık) – 400 TL
  • Deluxe (Yıllık) – 460 TL

ABD’de fiyatların %35 civarında yükseldiğini görüyoruz. Şayet Sony Türkiye’de de bu türlü bir atak yaparsa fiyatlar sırasıyla 320 TL, 540 TL ve 640 TL düzeylerine ulaşabilir. Lakin son vakitlerde dolar kurunun önemli artış göstermesi ve fiyatlarda uzun müddettir değişiklik yapılmaması bu orandan daha fazla bir fiyat artışı görme ihtimalimizi güçlendiriyor.

Xbox Game Pass fiyatlarında emsal bir durumu geçtiğimiz haftalarda görmüştük. Microsoft, ABD’de %10 civarında artırım yaparken Türkiye’de %166 oranında fiyat artışı uygulamıştı.

Important!  iPhone 15'i Ucuza Getirmek İçin Hangi Ülkeye Gidip Almak Mantıklı? (Hem Ziyaret Hem Ticaret)

Yani şu an için Türkiye’deki artırımın nasıl olacağını kestirim etmek çok güç. Sony’nin ülkemizde nasıl bir değişiklik uygulayacağını bekleyip göreceğiz.

Korkulan Oldu: PlayStation Plus Fiyatlarına Artırım Geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!