KYK yurtlarındaki asansörlerde karekod uygulaması başlıyor! Öğrenciler her şeyi şeffaf şekilde takip edecek

featured
service

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bak, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında bulunan asansörlerin bakımlarına ilişkin konuşan Bakan Bak, karekod uygulaması başlatılacağını söyledi.

“HER ŞEYİ ŞEFFAF ŞEKİLDE GÖRECEK”

Bakan Bak, “Asansörlerimize Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile karekod uygulaması getiriyoruz. Oradan öğrenci her şeyi şeffaf şekilde görecek. Asansörün tipi, bakımının ne zaman yapıldığı gibi bilgiler karekoddan görülecek. Karekodların yerleştirilmesi çok kısa süre içinde tamamlanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından mühendisler görevlendirildi, bütün yurtlar tek tek dolaşılıyor, asansör sistemleri kontrol ediliyor” dedi.

“BU ZAMANA KADAR HİÇBİR YURDUMUZDA YAŞANMADI”

Bakan Bak, yurtlarda asansör sözleşmelerinin de mercek altına alındığını belirterek, Aydın’daki asansör kazasında adli soruşturma kapsamında 3 kişinin tutuklandığını söyledi. Bak, “İdari soruşturmada ise görevlendirilen bakanlık müfettişi rapor hazırlıyor. Yurtlardaki asansörlerde güvenlik tertibatları var. Bu zamana kadar hiçbir yurdumuzda asansör düşme olayı olmamıştır. Voltaj düşmesi gibi durumlarda asansör kendini emniyete alarak, en alt kata, yani güvenli yere otomatik olarak iniyor. Öğrenci yurtlarındaki asansörlerin sözleşmeleri her sene yenileniyor, bakımları yapılıyor, her ay periyodik olarak muayene ediliyor, arıza var ise anında müdahale ediliyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Teknoloji
Important!  Hayalperest Dahileri Kırklareli'de törenle karşılandı
KYK yurtlarındaki asansörlerde karekod uygulaması başlıyor! Öğrenciler her şeyi şeffaf şekilde takip edecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!