M3 işlemcili MacBook Air ve MacBook Pro 2024’e ertelenmiş olabilir

featured
service
m3 islemcili macbook air ve macbook pro ertelenmis olabilir168622 0 2020 yılında kendi tasarladığı M1 çip setini tanıtan Apple; MacBook Air, MacBook Pro, Mac küçük ve iMac aygıtlarını bu yonga seti ile güncellemişti. 2022 yılında da yeni kuşak M işlemcisini tanıtan firma, birçok argümana nazaran önümüzdeki aylarda M3 işlemcisini tanıtacak. TSMC’nin 3nm sürecinde üretilecek bu çip, Apple’ın M2 çip setine nazaran daha performanslı ve verimli olacak. Bu işlemci ile birlikte tanıtılması beklenen yeni jenerasyon MacBook Air ve MacBook Pro, yeni raporlara nazaran ertelenmiş olabilir.

Yeni jenerasyon MacBook Air ve MacBook Pro 2024’e ertelenmiş olabilir

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen sağlam analist Ming-Chi Kuo, M3 işlemcili MacBook aygıtları hakkında konuştu. Kuo’ya nazaran Apple, M3 yonga setinden güç alacak 13” MacBook Air ve 13” MacBook Pro modellerini bu yıl tanıtmayacak. Sağlam bir kaynak olan Mark Gurman, daha evvel bu aygıtların bu sonbaharda tanıtılacağını belirtmişti lakin görünüşe nazaran firma, bu mevzudaki fikrini değiştirmiş.

M3 işlemcili iMac bu sene tanıtılabilir

m3 islemcili macbook air ve macbook pro ertelenmis olabilir168622 1 Kuo, gönderisinde MacBook Air ve MacBook Pro’dan bahsetse de yeni jenerasyon iMac hakkında rastgele bir bilgi vermedi. Bu nedenle, M3 işlemcili iMac’in yıl bitmeden tanıtılması beklenen görünüyor. Apple, muhtemelen ekim yahut kasım ayında düzenleyeceği bir aktiflikte M3 yonga setini ve bu yonga setinden güç alan birinci aygıtlarını tanıtacak. 

2024 yılında ise firmanın 13 inçlik MacBook Air ve MacBook Pro’yu, M3 Pro ve M3 Max işlemcisinden güç alan 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modellerini tanıtması bekleniyor. Bakalım TSMC’nin 3nm fabrikasyon süreci, M3 işlemcisini ne kadar başarılı yapacak.
 

Important!  CANLI YAYIN: Apple iPhone 15 serisi tanıtılıyor; Wonderlust etkinliğini dakika dakika takip edin...
M3 işlemcili MacBook Air ve MacBook Pro 2024’e ertelenmiş olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler