Makyajlı Tesla Model 3 Birinci Kere Görüntülendi: Türkiye’ye Gelirse “En Ucuz Tesla” Olabilir [Video]

featured
service

Dünyanın en tanınan elektrikli araba üreticisi Tesla, bir müddettir Model 3 ile ilgili çalışmalarıyla gündemde. Savlara nazaran şirket, yeni kuşak bir Model 3 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta bu modelin Avrupa’da üretilebileceği, “Model 3 Highland” olarak isimlendirileceği de söylentiler ortasında. Gelen son haberler, bu aracın Fransa’da test edildiğini gözler önüne seriyor. Bu gelişme, Türkiye için de dikkat cazip.

Daha birkaç gün evvel Almanya’da, artık de Fransa’da görülen araba için test sürecinin devam ettiğini anlayabiliyoruz. Kamuflaj nedeniyle dizaynına ait net konuşamadığımız fakat genel prestijiyle Model 3’ün yepyeni tasarımı sürdüren arabanın, çok yakında piyasaya sürülebileceği konuşuluyor.

İşte Fransa’dan gelen imaj:

91da93e76fde77ed096c064f8b6575a6f01cbb00

Tesla Model 3, bugüne dek ABD ve Çin’de üretildi. Her iki ülke için de ek gümrük vergisi uygulanması, Model 3’ün Türkiye fiyatının olağan koşullarda kendisinden daha kıymetli olan Model Y’den bile daha yüksek hale gelmesine neden oldu. Hal bu türlü olunca Tesla, Model 3’ü Türkiye’ye getiremedi.

Tesla Model 3 Highland, bunu değiştirebilir üzere görünüyor. Çünkü kimi Alman YouTuber’lar, Tesla’nın Almanya’daki fabrikasında Model 3 Highland üretimi yapıldığını tez ediyorlar. Bu tez gerçek olabileceği üzere Tesla’nın yeni kuşak Model 3’ü yalnızca test etmek hedefiyle Almanya’ya göndermiş olması da beklenen. Şayet araç hakikaten Almanya’da üretilirse, Model Y’den sonra Türkiye’ye gelen ikinci Tesla olarak kayıtlara geçebilir. Ve evet, Tesla Model 3, Model Y’den daha uygun fiyatlı olacaktır.

fd6cff3b553339f78a4ad792e2b8eb91b7e1fa2b

*Tesla Model 3 Highland’ın Almanya’dan gelen imajı.

Tesla, yeni Model 3 ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı lakin birtakım argümanlar var. O denli ki bu arabanın aerodinamik açıdan önceki jenerasyon Model 3’ten daha güzel olacağı söyleniyor. Aslında bunu üstteki fotoğraflarda da net bir halde görüyoruz. Öte yandan; art aydınlatma dizaynının değişeceği tezi da bir müddettir gündemde dolaşıyor. Aracın iç kısmında ise ambiyans aydınlatma gibi birtakım yeni özellikler bulunacağı argüman ediliyor.

Important!  Apple Car: Yolda Yeni Bir Döneme Hazır mı? Bloomberg İçeriden Bilgileri Paylaşıyor

e226c8f52592fbea40525fbc4d572250a7143e62

*Konsept tasarım.

Bu ortada; Model 3 Highland’in yeni bir şasi ve batarya tasarımı ile geliştirildiği ve bu sayede araç üretim suratının arttığı tez ediliyor. Şayet bu sav hakikat ise Tesla, ikinci kuşak Model 3’te eşi gibisi görülmemiş fiyat indirimi yapacak. Hatta kimi kaynaklar, aracın Çin’deki fiyatının 27 bin dolar bandında olabileceğini ileri sürüyorlar. Tesla’nın Çin için oluşturduğu internet sitesinde şu anki en ucuz Model 3’ün 31 bin dolar bandında olduğunu düşünecek olursak, Model 3 Highland’in fiyatıyla da tüketicileri mest edeceğini şimdiden söylemek mümkün.

Yeni kuşak Tesla Model 3’ün Fransa’dan gelen görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Makyajlı Tesla Model 3 Birinci Kere Görüntülendi: Türkiye’ye Gelirse “En Ucuz Tesla” Olabilir [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!