Meme Coin Çılgınlığı Geri mi Döndü? Bu 6’sı Uçtu!

featured
service

Bitcoin’in (BTC) 35.000 dolar sınırını aşmasıyla başlayan piyasa hareketliliği, meme coin yatırımcıları arasında yeni bir heyecan yarattı. Bu traderlar genellikle teknolojik değerleri için değil, sosyal çekicilikleri için tokenlere bahis oynarlar. Piyasa, bu özel segmentte risk alma duyarlılığının yeniden canlanmasına tanık oluyor. İşte detaylar…

Meme coin alanı yükseliyor

Bu canlanmanın çarpıcı göstergelerinden biri, aynı zaman diliminde 9 gwei’den 45 gwei’nin üzerine çıkan Ethereum gas ücretlerindeki hızlı yükseliştir. Gwei, bir ETH’nin milyarda birine eşdeğer olan bir dakikalık Ether (ETH) birimini temsil etmektedir. Dune Analytics’in verilerine göre, ortalama gas ücretleri son 24 saat içinde %400’lük şaşırtıcı bir artış yaşadı. Ethereum bağlamında gaz ücretleri, kullanıcıların işlemlerinin ağ doğrulayıcıları tarafından belirlenen mevcut en erken bloğa dahil edilmesini sağlamak için ödemeleri gereken ücretleri ifade eder. Bu doğrulayıcılar daha yüksek ücretli işlemlere öncelik vererek rekabetçi bir ortam yaratır.

MMVGU7OEF5GFREYPM62VPWPEBE

Sonuç olarak, popüler tokenlar için ücretler binlerce dolara ulaşabilmekte ve Blockchain kaynakları için şiddetli rekabeti vurgulamaktadır. Ethereum ağındaki bu hareketliliğin ortasında, aralarında Pepecoin’in (PEPE) de bulunduğu bazı meme coin’lerde kayda değer artışlar görüldü ve bazıları son 24 saat içinde %40’a varan oranlarda değer kazandı. Ayrıca, BITCOIN ticker’ıyla işlem gören HarryPotterObamaSonic10Inu gibi tokenlar %39’luk bir artışa tanık olurken SPX6900 (SPX) %25’e varan bir sıçrama yaşadı. Bu tokenlar Bitcoin ve ABD hisse senedi endeksi S&P500’ün parodisini yaparken, toplu olarak 120 milyon doları aşan bir piyasa değerine sahiptir. SHIB ve FLOKI, yüzde 3 oranında yükseldi. Meme coin projelerinin atası olan DOGE ise yüzde 6 büyüdü.

Spekülatif coşku ile Bitcoin arasında bağlantı var

Bununla birlikte, tarihsel olarak, ciddi olmayan kripto para birimlerindeki spekülatif coşkunun genellikle Bitcoin’deki önemli piyasa zirvelerinin veya düşüş eğilimindeki geri dönüşlerin habercisi olduğunu belirtmek gerekir. Şu an itibariyle Bitcoin, ABD’de önerilen spot Bitcoin ETF başvurusuyla ilgili olumlu gelişmelerden faydalanarak şu anda 34.000 doların üzerinde seyrediyor. Kripto piyasası dinamik ve sürekli gelişen bir alan olmaya devam ediyor. Ayrıca meme coin’ler daha geniş piyasa dalgalanmalarının ortasında kendi benzersiz alanlarını oluşturuyor. Yatırımcılar bu tokenlerin geleceği hakkında hevesle spekülasyon yaparken, daha geniş piyasa Bitcoin ve Ethereum’un performansını dikkatle izleyerek daha fazla gelişmeye hazır olmaya devam ediyor.

Important!  DigiFT, token ticareti için önemli Singapur düzenleyici onaylarını aldı
Meme Coin Çılgınlığı Geri mi Döndü? Bu 6’sı Uçtu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!