Microsoft Paint Kullanıcılarının 38 Yıldır Gelmesini İstediği Özellik Nihayet Geliyor

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir müddettir ikonik fotoğraf çizme uygulaması Paint üzerinde çalışmalar sürdürüyor. Bu bağlamda; geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Paint’e yapay zekâ takviyeli özellikler geleceğinden bahsetmiştik. Şimdiyse yeniden tıpkı uygulama fakat farklı bir özellik ile karşınızdayız. Microsoft, tüm kullanıcıları mutlu edecek bir özelliği test etmeye başladı.

Windows 11’in yeni özelliklerinin test edildiği 11.2306.30.0 kodlu Insider sürümde tespit edilen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, bir görselin art planını tek bir dokunuşla temizleyebilecekler. Paint’te açılan imgeyi otomatik olarak algılayacak özellik, Paint’in üst menüsüne eklenecek bir buton ile kullanılacak. Microsoft, kullanıcı isterse manuel olarak da arka plan paklığı yapabileceğini söz ediyor.

Paint’in yeni özelliği işte bu türlü çalışacak

Microsoft’un Paint’te test ettiği yeni özellik, pek çok kullanıcı için değerli. Çünkü bir fotoğrafın art planını temizlemek, birden fazla vakit üçüncü taraf yazılımları kullanmayı gerektiriyor. Hatta birtakım yazılımlar, yalnızca bu süreç için fiyat bile talep ediyor. Microsoft’un kelam konusu özelliği Paint’e getirecek olması, Windows kullanıcılarının harici bir uygulamaya duyduğu muhtaçlığı ortadan kaldırmış olacak.

Ancak, Microsoft Paint’in art plan temizleme aracı ile ilgili kıymetli bir bilinmez var. Kullanıcıların bu yeni bilhassa ne vakit tanışacakları bilinmiyor. Insider sürüm kullanıcıları tarafından gelecek geri bildirimler, özelliğin tekrar geliştirme evresine dönmesine yahut son kullanıcıya ulaşmasını sağlayacaktır. Tüm bunların zaman sorunu olduğunu belirtelim.

Paint’e gelecek başka yeni özellikler için:

Important!  Xbox'un Yeni Atılımı El Konsolu Segmentine Giriş
Microsoft Paint Kullanıcılarının 38 Yıldır Gelmesini İstediği Özellik Nihayet Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!