Microsoft, Windows 11 23H2’de Sistem Bileşenleri Bölümünü Ayırdı

featured
service

Geçtiğimiz hafta Windows 11 Insider’lar için 22621.2500 KB5031455 altında yeni bir Önizleme Sürümü yayınlandı. Windows meraklısı bir X kullanıcısı da Microsoft’un Windows 11’deki varsayılan sistem uygulamalarıyla ilgili olarak Ayarlar’da ilginç bir değişiklik yaptığını fark etti.

Yeni sürümde Windows 11 ayarlarına girdiğiniz zaman Sistem menüsü altında yeni bir “Sistem Bileşenleri” seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda tüm sistem uygulamaları ilgili bölümün altında görünecek. Bu değişikliği Microsoft tarafından bu çeyrekte geleceği onaylanan Windows 11 23H2’de göreceğiz.

Teknoloji devi, Moment 4 22H2 özellik güncellemesi aracılığıyla zaten geleceği tahmin edilen birkaç özelliği yayınladı. Unutmadan bu Microsoft’un sistem uygulamalarını ayırmaya çalıştığı ilk hareketi değil. Temmuz ayında başlat menüsü simgelerindeki Microsoft uygulamalarının “Sistem” etiketi alması da Geliştirici Kanal’da fark edilmişti.

Yaklaşık bir ay kadar sonra Canary kanalında bu tür uygulamaları kolayca kaldırabileceğimiz bir seçenek eklendi. Biraz alakasız olsa da, yine Ağustos ayında Geliştirici Kanal’da sistem bileşenlerinin kullanıcı tarafından ayarlanan varsayılan tarayıcı üzerinden başlatılması sağlanmıştı. Ancak bu yalnızca Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) için geçerliydi.

Important!  Mesaja bakma derdine son Mesajlara Otomatik Yanıt Özelliği geldi
Microsoft, Windows 11 23H2’de Sistem Bileşenleri Bölümünü Ayırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!