Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!

featured
service

Microsoft, teknoloji endüstrisinde dalgalanmalara yol açan stratejik bir hamleyle, kısa süre önce OpenAI’nin görevden alınan CEO’su Sam Altman’ı yeni gelişmiş yapay zeka araştırma ekibinin başına atayarak büyük bir başarı elde etti. Duyuru, OpenAI’nin Altman’ın CEO olarak geri dönmesine direnme ve bunun yerine Twitch’in eski şefi Emmett Shear’ın dizginleri ele almasını tercih etme kararının ardından geldi. Bu gelişme, altcoin projesi Worldcoin’in kısa süreliğine yükselmesine neden oldu.

Microsoft, Altman’ı kanatları altına aldı

Microsoft Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella, Altman’ın yeni rolünü açıklayarak şirketin Altman ve Greg Brockman’ı ekipleriyle birlikte başarı için gerekli kaynaklarla güçlendirme taahhüdünü vurguladı. Nadella’nın duyurusu, yapay zeka şirketine yapılan 10 milyar dolarlık önemli bir yatırımdan sonra bile Microsoft’un OpenAI ile ortaklığına olan sarsılmaz bağlılığının altını çizdi. Nadella Microsoft’un resmi platformu X’te yayınladığı bir yazıda şunları söyledi:

Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan son derece heyecan duyuyoruz. Onlara başarıları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızla harekete geçmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.  

Yapay zeka ortamı hareketleniyor

Altman’ın Microsoft’a gelişi, şirketin yapay zeka mükemmelliği arayışında bir dönüm noktası anlamına geliyor. Liderlik değişimine rağmen Microsoft ve OpenAI arasındaki sorunsuz işbirliği, sektörün birbirine bağlılığını ve işbirliğinin YZ inovasyonunu ilerletmedeki önemli rolünü vurguluyor. Bu hamle, Microsoft’un hızla gelişen YZ ortamındaki konumunu güçlendirerek şirketi öncü olarak konumlandırıyor. Altman’ın “misyon devam ediyor” şeklindeki açıklaması, OpenAI Inc. yönetim kuruluyla anlaşmazlıklara yol açmış olabilecek bir yörüngede ilerlemeye olan bağlılığına işaret ediyor.

Important!  Xbox'un Yeni Atılımı El Konsolu Segmentine Giriş

OpenAI’deki liderlik değişikliklerine rağmen, Nadella’nın tweet’inde de belirtildiği gibi Microsoft ortaklığına bağlı kalmaya devam ediyor. Şirket, 20 Kasım’da Altman’ın yerine geçen yeni CEO Emmett Shear ile çalışmayı dört gözle bekliyor. Altman’ın OpenAI’den ayrılışı, yönetim kuruluyla tutarsız iletişim kurduğu iddialarıyla tartışmalara yol açmıştı. Altman’ın görevden alınmasının ardından Greg Brockman OpenAI yönetim kurulundaki görevinden istifa ederek yaşananlar karşısında şok ve üzüntü duyduğunu ifade etti.

5 stocks to avoid trading in June

Altcoin Worldcoin’in fiyatı yükseldi

OpenAI’nin geçici CEO’su olarak eski Baş Teknoloji Sorumlusu Mira Murati atandı. Microsoft ve OpenAI arasındaki işbirliği, Altman’ın uzmanlığı ve vizyonuyla birleştiğinde, yapay zeka alanında çığır açan gelişmeler vaat ediyor.  Bu sırada, en son gelişmelerle birlikte WLD fiyatı yüzde 3’lük bir yükseliş ile 2.38 dolardan el değiştiriyor. Ancak haberin ilk duyulduğu sıralarda 2.65 dolara kadar yükselmişti.

WLD 1D graph coinmarketcap 1
Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!