Microsoft’un Emektar Uygulaması WordPad, Windows’tan Kaldırıyor

featured
service

Yazılım devi Microsoft, metin yazma uygulamalarından biri olan WordPad’i emekliye ayıracağını duyurdu. Uygulama, Windows 95’ten beri hayatımızdaydı fakat Microsoft Word kadar kullanışlı ve geniş yelpazeli özellikleri olmadığı için pek kullanılmıyordu.

Yazılım devi Microsoft’un yayınladığı güncellemeye göre WordPad artık güncellenmeyecek ve Windows’un gelecekteki bir sürümünde kaldırılacak.

Peki WordPad neden emekliye ayrılıyor?

f4bb5ef2214949474aa3b4113c95e2f2ee0212a3

Microsoft, yayınladığı güncellemenin devamında “.doc ve .rtf üzere varlıklı metinli dokümanlar için Microsoft Word’ü, .txt üzere düz metinli dokümanlar için ise Windows Not Defteri’ni öneriyoruz.” notunu paylaştı.

Şirket bu notu, Not Defteri uygulamasını ‘otomatik kaydetme’ ve ‘sekmelerin otomatik olarak geri yüklenmesi’ gibi özelliklerle yükselttiğini açıklamasından sonra paylaştı. Firmanın temel gayesi, insanları Office uygulamarından biri olan Word’e çekmek ve daha çok kullanıcı kazanmak. Microsoft, Not Defteri uygulamasını yıllar sonra birinci defa güncellemişti ve Windows 11 sürümünde uygulamaya yeni sekmeler eklemeye devam etti.

WordPad, kâfi ilgiyi görmedi ve açıkçası pek kullanışlı da değil. Windows 7 ile bir arada güncellendikten sonra Windows 8’in tasarım çizgisinden devam etti, lakin sonrasında rastgele bir güncelleme almadı. Uygulamanın ise Windows’un hangi sürümünde kaldırılacağı merak konusu.

Important!  Microsoft, Yapay Zekâyı “Beslemek İçin” Nükleer Reaktör Kuracak: Bill Gates’in Hayali Gerçek mi Oluyor?
Microsoft’un Emektar Uygulaması WordPad, Windows’tan Kaldırıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!