Microsoft’un geçmişte üzerinde çalışırken aniden iptal ettiği el konsolu ortaya çıktı

featured
service

Valve’ın Steam Deck’i üzere aygıtların uygun satması ve büyük bilgisayar üreticilerinin bu yıl ASUS Rog Ally ve yakında piyasaya çıkacak Lenovo Legion Go üzere Windows 11 tabanlı taşınabilir oyun bilgisayarlarını piyasaya sürmesiyle, birçok kişi Microsoft’un kendi emsal aygıtını piyasaya sürüp sürmeyeceğini merak ediyor. Ama yeni bir argümana nazaran şirket, geçmişte zati misal bir eser üzerinde çalışmış, fakat bu bahiste ilerlememeye karar vermiş.

The Verge’de yayınlanan makalede, Xbox bulut oyun el aygıtının ne vakit geliştirilmekte olduğu ya da şirketin projeyi ne vakit sonlandırmaya karar verdiği konusunda rastgele bir detay verilmedi. Yalnızca 2021 yılında Microsoft’un bulut oyunlarını destekleyebilecek, TV’ye bağlanabilen akış çubuğu gibisi bir aygıt üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ancak husus el konsolu olduğunda tarih meçhul görünüyor.

O vakitten bu yana Microsoft, elde taşınabilir bir oyun bilgisayarı yahut bulut akışlı bir oyun aygıtı oluşturma konusunda rastgele bir duyuru yapmadı. Bunun bir nedeni, bulut oyun hizmetlerinin İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu üzere birtakım hükümet düzenleyicileri için büyük bir telaş kaynağı olması.

CMA, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma planlarını Nisan ayında engelledi zira Activision Blizzard’ın oyunlarını bulut oyun kütüphanesini genişletmek ve rakiplerini saf dışı bırakmak için kullanabileceğini düşünüyordu. Microsoft o vakitten beri CMA’ya Activision Blizzard’ın tüm bulut oyun haklarını 15 yıllığına Ubisoft’a veren değiştirilmiş bir satın alma planı gönderdi.

Microsoft tarafından geliştirilen bir el oyun bilgisayarı yerine, şirketin ASUS ve Lenovo üzere üçüncü taraflara kendi bilgisayarlarını üretmeleri için yardımcı olmaya devam etmesi çok mümkün. Bu iş planının PC oyuncuları tarafından benimsenip benimsenmeyeceğini vakit gösterecek.

Important!  Steam'de hafta sonu indirimleri başladı! İşte öne çıkanlar
Microsoft’un geçmişte üzerinde çalışırken aniden iptal ettiği el konsolu ortaya çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!