NASA, UAP (UFO) Toplantısını Gerçekleştirdi: ”Dünya Dışı Olduklarına Dair Delil Yok”

featured
service

Son devirde sık sık sansasyonel UFO -yeni ismiyle UAP- haberleri görüyoruz. Geçtiğimiz birkaç yıla yayılan bu durum, son aylarda yüksek bir tansiyonla ilerliyor. Geçmişte birer mecnun saçması olarak görülen ve alay edilen bu husus, artık Pentagon ve NASA’nın açıklamalarının art geriye geldiği önemli bir fenomene dönüştü.

Öyle ki geçtiğimiz yıl NASA, UAP’ları (Tanımlanamayan Hava Fenomeni) araştırmak üzere 16 kişilik bir grup kurdu. Değerli bilim insanlarından oluşan bu grup, Pentagon’dan ve başka kaynaklardan topladığı dataları inceledi. NASA, daha evvel gerçekleştirdiği toplantılarda da takımın incelemelerine nazaran UAP’ların ‘Dünya dışı kaynaklı olduğuna dair’ rastgele bir delil olmadığını belirtmişti. Bu tabir, bugün de sık sık tekrarlandı. Ancak grup, UAP’ların ne olduğunu şimdi bilmediklerini de söyledi. Yayınlanan raporda da birkaç olay üzerinden bu durum örneklendirildi.

NASA’nın kilit rolünden bahsedildi

d024bc0f67eebccb7bdab044553487310159ccb5

Canlı olarak yayınlanan toplantıda NASA yetkilileri, UAP’ların gizeminin çözülebilmesi için çok daha fazla ve ”yüksek kalitede” dataya ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Ayrıyeten devam eden UAP araştırmalarında NASA’nın enstrümanlarının ve donanımının kilit rol oynayacağından bahsedildi. NASA ayrıyeten UAP’ların araştırılmasına yönelik çalışmalara odaklanacak bir UAP Araştırma Yöneticisi atadığını da duyurdu. Lakin bu ismin açıklanmayacağı belirtildi.

Toplanıda takım, NASA’nın UAP konusunu ciddiyetsiz bir alan olmaktan çıkarıp bilimsel bir olay haline getireceklerini belirtt. Grubun UAP’ları anlayabilmek için rapordaki genel önerisi ise “yeni ve sağlam data toplama teknikleri, gelişmiş tahlil teknikleri, sistematik bir raporlama çerçevesi ve raporlama konusundaki damgalanmanın azaltılması” gerektiği oldu.

c92fa536ed2e83d786076cdd1ccc17dc61f8c0f8

NASA, çalışmalara katkı sağlamak için uydu imajları üzere türlü datalardan ve yapay zeka üzere teknolojilerden yararlanılması gerektiğini tabir etti. Grup ayrıyeten sık sık ”herhangi bir şey tespit edildiğinde, bir şeyler bulunduğunda kesinlikle paylaşacaklarını” vurguladılar.

Important!  Dünya Genelinde Samanyolu Galaksisi’nin Ötesinden Gelen Kozmik Işınların Keşfi

Toplantıda dikkat çeken ayrıntılardan biri ise toplantının başlarında NASA Yöneticisi Bill Nelson’ın yaptığı açıklama oldu. Nelson, cihanın büyüklüğünden ve milyarlarca galaksinin varlığından bahsettikten sonra, şahsi olarak bir yerlerde canlı hayatın olduğuna inandığını söyledi. 

Yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz:

Ayrıca yayınlanan raporun tamamına da buradaya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NASA, UAP (UFO) Toplantısını Gerçekleştirdi: ”Dünya Dışı Olduklarına Dair Delil Yok”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!