Otokar AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı IDEF’23’te görücüye çıktı

featured
service
Otokar’ın 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracı AKREP II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı’na yakından bakıyoruz. AKREP II R özellikleri neler?

Geliştirdiği zırhlı araçları 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihraç eden Otokar’ın IDEF’23 standını ziyaret ettik. IDEF’21’de tanıtılan Akrep II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı ilk sefer IDEF’23’te sergilendi. Otokar Araç Sistemleri Süreç Yöneticisi Furkan Bayav, AKREP II R’yi Cem Sünbül’e anlattı.

AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı özellikleri

İleri keşif ve gözetleme vazifelerinde kullanılması için tasarlanan AKREP II R, düşük silueti ile muharebe alanına yakın bölgede keşif ve gözetleme faaliyetlerini çarçabuk icra edebilecek. Elde ettiği bilgiyi muharebe alanı idare sistemi ile üzerindeki uydu haberleşme sistemi sayesinde bir komuta denetim merkezine gönderecek.

Aracın keşif ve gözetleme sistemi, gövde içerisine gömülebilen direğe entegre edildi. Bu sayede vazifesini tamamladıktan sonra keşif sistemi aracın içine gizlenebiliyor. Aracın üzerindeki uzaktan komutalı silah sistemi sayesinde yakın muharebe alanında kendini müdafaa ve tespit edilen gayeleri imha misyonlarını yerine getirebiliyor.

Üç işçi kapasitesine sahip araca eklenebilecek KBRN müdafaa donanımı, yardımcı güç kümesi ve öbür takviye ekipmanları sayesinde, araç işçisi muharebe alanında günlerce vazife yapma kabiliyetine sahip oluyor.

Important!  Meteksan IDEF’23’te yeni ürünlerini tanıttı: ULAQ KAMA, Retinar AESA ve FELIX
Otokar AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı IDEF’23’te görücüye çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!