E Outlook e-posta iletileriniz için bir veya daha fazla kişiselleştirilmiş imza oluşturabilirsiniz. İmzanız metin, resim, elektronik kartvizit, logo ve hatta el yazısı imzanın bir görüntüsünü içerebilir. İmzaları, Outlook iletilere otomatik olarak eklenecek şekilde ayar oluşturabilir veya imzanızı oluşturabilir ve her olay temelinde iletilere eklersiniz.

İmzanızı oluşturma ve Outlook’un iletilerinize ne zaman imza ekleyeceğini seçme

Bunun nasıl yapılacağını görmek için doğrudan aşağıdaki videoya gidin.

 1. Yeni bir e-posta iletisi açın.
 2. İleti menüsünde İmzalar ve İmzalar’>seçin.

  E-posta pencerenizin boyutuna Outlook e-posta iletisi mi yoksa yanıt mı yoksa iletme mi istediğinize bağlı olarak İleti menüsü ve İmza düğmesi iki farklı konumda yer almaktadır.

  İleti menüsünden İmza'ya tıklayın.

  Okuma bölmesinde Yanıtı olan veya ilet'i seçin.
 3. Düzenlemek için imza seç altındaYeni öğesini seçinve Yeni İmza iletişim kutusuna imza için bir ad yazın.
 4. İmzayı düzenle altında,imzanızı oluşturma. Yazı tiplerini, yazı tipi renklerini ve boyutlarının yanı sıra metin hizalamasını da değiştirebilirsiniz. Madde işaretleri, tablolar veya kenarlıklarla daha güçlü bir imza oluşturmak için, Word’i kullanarak metninizi biçimlendirin, sonra imzayı kopyalayıp İmzayı düzenle kutusuna yapıştırın. Ayrıca imzanız için önceden tasarlanmış şablonlarımızı da kullanabilirsiniz. Word’de şablonları indirin, kişisel bilgilerinizle özelleştirin ve sonra imzayı düzenle kutusuna kopyalayıp yapıştırın.  Type a new signature to use in your email
 1. Notlar: 
  • E-posta imzanıza bağlantılar ve resimler ekleyebilir, yazı tiplerini ve renkleri değiştirebilir ve İmzayı düzenle altındaki mini biçimlendirme çubuğunu kullanarak metni iki yaslayabilirsiniz.
  • Ayrıca imzanıza sosyal medya simgeleri ve bağlantıları ekleyebilir veya önceden tasarlanmış değerlerden birini özelleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Şablondan imza oluşturma.
  • İmzanıza resim eklemek için bkz. İmzanıza logo veya resim ekleme.
 2. Varsayılan imzayı seç’in altında, imzanız için aşağıdaki seçenekleri ayarlayın: E-posta hesabı açılan kutusunda, imzanın ilişkilendirilecek e-posta hesabını seçin. Her e-posta hesabı için farklı imzalar kullanabilirsiniz. İmzanızı tüm yeni iletilere varsayılan olarak eklemek için, Yeni iletiler açılan kutusunda imzalardan birini seçin. Yeni iletilere otomatik olarak imza eklemek istemiyorsanız (yok) seçeneğine tıklayın. Bu, yanıtlayıp ilett her iletiye imza eklemez. İmzanızı yanıtlayın ve iletilen iletilerde görünmesini ister, Yanıtlar/iletilenler açılan listesinde, imzalardan birini seçin. İstemiyorsanız, varsayılan (yok) seçeneğini kabul edin. Type a new signature to use in your email
 3. Yeni imzanızı kaydetmek ve iletinize dönmek için Tamam’ı seçin. Outlook, imzayı tüm yeni iletilere uygulamayı seçse bile, 1. Adımda açtığınız iletiye yeni imzanızı eklemez. İmzayı bu iletiye el ile eklemeniz gerekir. İmza, gelecekteki tüm iletilere otomatik olarak eklenir. İmzayı el ile eklemek için İleti menüsündenİmza’ya tıklayın ve yeni oluşturduğunuz imzayı seçin.

İmzanıza logo veya resim ekleme

İmzanıza eklemek istediğiniz şirket logosu veya resminiz varsa, aşağıdaki adımları kullanın.

 1. Yeni bir ileti açın ve ardından İmzalar ve İmzalar > seçin.
 2. Düzenlemek için imza seç kutusunda, logo veya resim eklemek istediğiniz imzayı seçin.
 3. Resim simgesi simgesini Cihazınızdan resim ekleme simgesi, resim dosyanızı bulun ve Ekle öğesini seçin.
 4. Resminizi yeniden boyutlandırmak için resme sağ tıklayın, ardından Resim öğesini seçin. Boyut sekmesini seçin ve resminizi yeniden boyutlandırmak için seçenekleri kullanın. Resmin orantılarını tutmak için En boy oranını kilitle onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.
 5. Bitirerek Tamam’ı seçin vesonra imzanıza yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için yeniden Tamam’ı seçin.

El ile imza ekleme

Tüm yeni iletiler veya yanıtlar ve iletilenler için imza eklemeyi seçmediyseniz, imzanızı istediğiniz zaman el ile ekleyebilirsiniz.

 1. E-posta iletinizin İleti sekmesinde İmza’ya tıklayın.
 2. Görüntülenen açılır menüden imzanızı seçin. Birden fazla imzanız varsa, oluşturduğunuz imzalardan herhangi birini seçin.