PUBG Mobile Ulusal Ekibi, 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda Dünya İkincisi Oldu!

featured
service

Türkiye, 24 Ağustos-4 Eylül tarihleri ortasında Romanya’da gerçekleştirilen 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda değerli bir muvaffakiyete imza attı. PUBG Mobile için kurulan Ulusal Kadro, turnuvadan dünya ikincisi olarak ayrıldı. Yüzümüz voleyboldan sonra bu kere de e-spor alanında güldü. Kırgızistan’ın birinci olduğu PUBG Mobile turnuvasında konut sahibi Romanya ise üçüncü oldu.

111 ülkeden oyun tutkunlarının katıldığı turnuvada PUBG Mobile’a ek olarak CS:GO, Dota 2, eFootball, Tekken 7 ve Mobile Legends: Bang Bang üzere oyunlar için de karşılaşmalar yapıldı. Ulusal kadrolarımız, bu oyunların hepsinde de rakipleriyle gayret ettiler. PUBG Mobile grubumuz ise büyük bir muvaffakiyet örneği ile dünya ikincisi oldu. 18 maça çıkan PUBG Mobile ulusal ekibimiz, 173 puan toplamayı başardı.

Türkiye Espor Federasyonu Lideri: “Esporda dünyanın en âlâ ülkesi olacağız”

9f5582b7289be1d98521838f626d7d9e67014658

PUBG Mobile Türkiye Ulusal Kadrosu’nun başarısıyla ilgili açıklamalar yapan isim Türkiye Espor Federasyonu Lideri Alper Afşin Özdemir oldu. Özdemir, şu sözleri kullandı:

Rekor bir iştirakin sağlandığı 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda, PUBG Mobile ve MLBB kadrolarımız Avrupa elemelerinde kota gayretleri sonucunda şampiyonaya katılma hakkı elde ederken, eFootball ve Tekken gruplarımız da şampiyona direkt katıldı. Uzun bir hazırlık maratonunun akabinde Romanya’da çaba eden tüm atletlerimiz ve ekiplerimiz, ülkemize yakışır bir performansa imza attı. Bunun sonucunda da PUBG Mobile kadromuz dünya ikinciliği madalyasını kazandı. Turnuvada gayret eden tüm atletlerimize tebriklerimizi iletiyoruz. Türkiye Espor Federasyonu olarak, espor alanında dünyanın en yeterli ülkesi olma yolunda ilerliyoruz. Önümüzdeki yıl tüm oyunlarda tepeyi hedefleyen bir kadro olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her vakit belirttiğimiz üzere espor kullanıcılarını birer oyuncu olarak değil, sportmen olarak görüyor ve federasyon olarak takviyelerimizi sürdürüyoruz.

PUBG Mobile Türkiye Ulusal Kadrosu üyeleri:

  • Berkin Çetin
  • Mehmet Akif Kastal
  • Zekeriya Taha Ünlü
  • Faruk Hamsici
  • Furkan Şentürk
Important!  Son Kullanma Tarihi 1 Gün Geçmiş Eseri Tüketirsek Nolur?

Biz de Webtekno grubu olarak PUBG Mobile Türkiye Ulusal Grubu’nu canıgönülden kutluyoruz.

PUBG Mobile Ulusal Ekibi, 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda Dünya İkincisi Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!