Refik Anadol, Las Vegas’ın Viral Olan Kulesi The Sphere Üzerinde Yapıtlarını Sergiliyor

featured
service

Alışılmadık prosedürlerle göz alıcı eserler ortaya koyan kıymetli sanatkarımız Refik Anadol, çok sayıda kıymetli projede yer almış, değerli şirketlerle de yapıtlarını buluşturmuştu. Sanatkarın birbirinden değerli yerlerde gösterilen yapıtları, dünya genelinde beğeni topluyor ve bu bağlamda sanatçı da başarıdan başarıya koşuyor.

Bu başarılara bir yenisi de bugün eklenmiş oldu. X (Twitter) hesabı üzerinden yaptığı duyuruda Refik Anadol, Las Vegas’ı 4 Temmuz’dan beri aydınlatan The Sphere’in birinci sanatkarı olduğunu duyurdu. Bu bağlamda sanatkarın yapıtları, dünya gündemine oturan bu devasa yapı üzerinde sergilenecek.

29 Eylül’de The Sphere, ziyaretçilere açılacak.

54.000 metrekarelik alanı bulunan The Sphere, 29 Eylül’de U2 konserine mesken sahipliği yapacak. Bu vakte kadar Exosphere’de (The Sphere’in dış kısmına verilen isim) bir sanat programı devam edecek. Refik Anadol da 54.000 metrekarelik -devasa reklam panosu olarak da bilinen- alandan 360 derece olarak faydalanan birinci sanatçı olacak.

f6546d9114315e45ef297e5cbc62323f7a147fc6

The Sphere için özel olarak hazırlanacak çalışma, Anadol’un “Makine Halüsinasyonları: Sphere” isimli data heykeli olacak. Yani bu ay itibariyle başlayan sanat programının açılışı, Refik Anadol’un yapıtıyla yapılmış oldu. 4 ay boyunca da devam edecek.

Dinamik programlama nimetinden yararlanan sanatçı ve grubu, yapıtın iki versiyonunu ortaya koymuş. Bu bağlamda bu iki versiyon her seferinde farklı renklerde, hizada ve süratte oynatılarak çeşitliliği sağlayacak.

Her ne kadar evvelkilerden çok da farklı bir çalışma kelam konusu olmasa da Refik Anadol’un dediğine nazaran bu sıra dışı tuval (The Sphere), yeni bir algoritma ve fikir üslubu gerektiriyor.

Important!  Yapay Zekâ Ekosistemi Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi'nde Bir Araya Geldi
Refik Anadol, Las Vegas’ın Viral Olan Kulesi The Sphere Üzerinde Yapıtlarını Sergiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!