Samsung, Otomobil Endüstrisi için Automotive UFS 3.1 Depolama Birimlerini Seri Üretmeye Başlıyor

featured
service

Samsung, bu yılın sonuna kadar küresel otomobil üreticilerinin ve parça üreticilerinin kullanımına sunulacak olan Automotive UFS 3.1 depolama birimlerinin seri üretimine başladığını duyurdu. Bu depolama birimleri, otomobil endüstrisi için optimize edilmiş, daha dayanıklı ve yüksek performanslı bir depolama çözümü sunuyor. Ürün, 128, 256 ve 512 GB kapasiteleri ile piyasaya sürülecek.

Özellikle 256 GB modeli, 2.000 MB/sn’ye kadar sıralı okuma hızları ve 700 MB/sn’ye kadar sıralı yazma hızları sunarak hızlı veri aktarımını mümkün kılıyor. Samsung, bu yeni UFS 3.1 depolama biriminin, önceki nesil ürünlere göre %33 daha az güç tüketerek otomobil endüstrisinde enerji tasarrufu sağlayacağını belirtiyor.

Automotive UFS 3.1, -40°C ila 105°C arasındaki sıcaklıklarda istikrarlı performansı garanti eden AEC-Q100 Grade2 sertifikasına sahiptir. Bu da bu depolama biriminin otomobil ortamında güvenilir bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir.

Samsung’un bu depolama birimi, Araç İçi Bilgi-Eğlence (IVI) sistemleri için optimize edilmiş durumda ve diğer Samsung otomotiv parçalarıyla uyumlu olarak çalışabilir. Bu depolama birimi aynı zamanda Hyundai Group’un yeni nesil otomobillerinin IVI beyin olarak kullanılacak. Ayrıca, Samsung ve Tesla gibi firmalar arasında kendiliğinden sürüş teknolojileri için işbirliği görüşmeleri sürdürülmektedir.

Samsung, bu Automotive UFS 3.1 depolama birimini Otomotiv Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri (ADAS) için de tedarik edecek ve bu alandaki çalışmaları için ASPICE Seviye 2 sertifikası almış durumda.

Otomobilhaber.com‘dan daha fazla otomobil haberlerini takip edebilirsiniz. Samsung’un otomobil endüstrisine yönelik bu yeni depolama birimi, sektördeki teknolojik ilerlemelere katkı sağlayacak önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir.

Important!  Samsung Galaxy 05 yakında karşımızda olacak
Samsung, Otomobil Endüstrisi için Automotive UFS 3.1 Depolama Birimlerini Seri Üretmeye Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!