Ses Cihazları İçin Qualcomm S7 ve S7 Pro Gen 1 Ses Platformları Duyuruldu

featured
service

Qualcomm Summit 2023 kapsamında şirket iki yeni ses işlemcisini duyurdu. Qualcomm S7 ve S7 Pro ses platformlarının kulaklıklar, kulaklıklar ve hoparlörler için üst düzey ses sunmak üzere tasarlandığı ifade ediliyor.

Yeni ses çipleri Qualcomm’un dördüncü nesil Uyarlanabilir Aktif Gürültü Engelleme teknolojisini destekleyecek. Şirket şunları belirtti: “Kullanıcı için bu, şimdiye kadarki en güçlü ANC performansımız anlamına geliyor ve yoğun bir ofis veya kafe gibi yerlerde çok daha duyarlı ANC sunar. ANC ayrıca, uyumdaki değişiklikler, hareket ettikçe kulaklığın kulakta gevşemesi veya gürültünün ortamınızda aniden değişmesi gibi farklı değişkenlere bağlı olarak güçlü ANC performansı sağlayacak şekilde otomatik ve dinamik olarak uyum sağlar.”

Yeni ses işlemcileri ayrıca üst düzey yapay zeka özellikleri için özel bir Mikro NPU motoruna sahip olacak. Örneğin, cihaz üzerinde yapay zeka öğrenimini kullanarak ANC neredeyse sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecek ve yakın çevreye dayalı olarak ANC modları arasında akıllıca geçiş yapılabilecek.

Ayrıca Qualcomm S7 Pro ses platformu, şirketin mikro güçlü Wi-Fi donanımını, Genişletilmiş Kişisel Alan Ağı (XPAN) teknolojisiyle birlikte ekleyen ilk donanım olan kulaklık veya kulaklıklarla bağlantıda kalabilecek ve akış gerçekleştirebilecek.

Snapdragon Sound ve Qualcomm XPAN Teknolojisi ile Qualcomm S7 Pro Platformu, kulaklıklar için bile uygun güç tüketimi seviyelerinde Wi-Fi üzerinden iletilen yüksek bit hızlı müzik akışı sağlayacak. Böylece ultra düşük güçte dinleyebilecek ve müziğin her ayrıntısını çarpıcı kayıpsız kalitede (92 kHz’den 192 kHz’e kadar ölçeklendirme) duyabileceksiniz.

Qualcomm S7 ve S7 Pro ses platformlarına sahip ses cihazları, şirketin yeni tanıtılan Snapdragon 8 Gen 3 mobil işlemcisini ve Snapdragon X Elite PC işlemcisini kullanan cihazlarla eşleştirildiğinde üstün bir ses deneyimi elde edebilecek. İlk ses cihazlarının Qualcomm’un yeni ses donanımı teknolojisine ne zaman sahip olacağına dair bir tarih ise verilmiyor.

Important!  iPhone'da aramayı kapatmak için Siri nasıl kullanılır?

Ses Cihazları İçin Qualcomm S7 ve S7 Pro Gen 1 Ses Platformları Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler