Sony’nin Yıllık PS Plus Aboneliklerine Artırım Öncesinde Sınırlama Getirdiği Sav Edildi: En Fazla 2025’e Kadar Uzatılabiliyor

featured
service

Sony, geçtiğimiz günlerde korkulan açıklamayı yapmış ve aylık abonelik sistemi PlayStation Plus’ın yıllık fiyatlarına tüm dünyada artırım geleceğini duyurmuştu. 6 Eylül’de yürürlüğe girecek artırım, ABD’de %35 oranında idi. Türkiye’yle ilgili ise rastgele bir ayrıntı paylaşılmamıştı.

Sony’nin bu artırım kararının akabinde kestirim edebileceğiniz üzere oyuncular yıllık aboneliklerini yenilemeye koştu. Lakin gelen savlar, şirketin bu bahiste sınırlama uyguladığını gösterdi.

PS Plus yenilemelerinin en fazla 2025’e kadar yapılabildiği sav ediliyor

Oyun geliştiricisi Tayfun Kumaş, paylaştığı bir ekran imgesinde PS Plus abonelikleriyle ilgili bir iddiayı yayınladı. Kime ilişkin olduğu bilinmeyen konuşmada, Sony’nin yıllık abonelikleri yenilemeye 9 Eylül’e kadar kısıtlama getirdiği tez ediliyor. Ayrıyeten Kısıtlamanın 29 Ağustos’ta başladığı ve 6 Eylül’de (Sony’nin global artırım için açıkladığı tarih) Türkiye’de önemli bir fiyat artışı yaşanacağı tezi da yer alıyor.

Bugün toplumsal medyadan onlarca Türk oyunsever, aboneliklerini yenilemeye çalıştıklarında problemle karşılaştıklarını bildirmişti. Paylaşımlarda direkt üyelik alınmasına müsaade verilmediğini söyleyenler bile vardı. Lakin birden fazla sav, şirketin üyeliği 2025’ten sonrasına uzatmaya izin vermediği tarafındaydı. Hiç sorun yaşamadığını söyleyenlerin olduğunu da eklemeden geçmeyelim. Yani şu an için  kesin bir şey yok.

Sony’nin kısıtlamayla ilgili resmi bir açıklaması bulunmasa da gelen tüm bilgiler, bir kısıtlamanın bir ihtimal uygulanıyor olabileceğini gösteriyor. Bu da geçtiğimiz haftalarda 27 yıllık PS Plus aboneliği alan arkadaş aslında çok mantıklı bir hareket yapmış demek oluyor.

PS Plus artırımının Türkiye’ye nasıl yansıyacağı konusunda şimdi bir bilgi yok. Fakat dolar kurunun yükselişi ve uzun müddettir artırım gelmemesi, %35’ten çok daha büyük bir fiyatla müsabaka ihtimalimizi güçlendiriyor.

Important!  Bomba yenilikler: PS5 güncellemesiyle iki büyük sorun çözüldü!
Sony’nin Yıllık PS Plus Aboneliklerine Artırım Öncesinde Sınırlama Getirdiği Sav Edildi: En Fazla 2025’e Kadar Uzatılabiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!