Spotify CEO’su, “Haftalık Keşif” Listesinin Neden Sevildiğini Anlamadığını İtiraf Etti

featured
service

Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify’ın en tanınan özelliklerinden bir tanesi “Haftalık Keşif” listesi. Bir çalma listesi olarak karşımıza çıkan Haftalık Keşif, birçok vakit ilgi alanınıza giren müziklerden oluşuyor ve isminden da anlaşılabileceği üzere her hafta yenileniyor. Spotify’ın Haftalık Keşif listesi, kullanıcıların orijinal müzikler keşfetmelerini sağlayan önemli özelliklerden bir tanesi.

Spotify’ın kurucusu ve CEO’su olan Daniel Ek, X’teki bir paylaşımında Haftalık Keşif özelliğine ait açıklamalarda bulundu. Bu açıklama, aslında itiraf niteliğindeydi. Zira Spotify CEO’su, Haftalık Keşif özelliğine birinci başta sıcak bakmadığını, hatta ne işe yarayacağını bile anlayamadığını söylüyor. Fakat grubun ısrarlı çalışması, bugün pek çok kullanıcı için vazgeçilmez hale gelen bir özelliğin yaratılmasını sağladı.

Daniel Ek’in açıklaması şöyle:

Spotify takımımın Haftalık Keşif özelliğinde yanıldığımı kanıtladığı için gerçekten memnunum.

Beşerler birçok vakit kurucuların her şeyi en baştan planladığını düşünürler. Lakin bu durum; en azından benim için çok da doğru değil. Genelde takımımızdan, müşterilerimizden ve ortaklarımızdan gelen geri bildirimlere güvenirim. Ve sık sık fikir değiştiririm. Benim işim biraz küratörlük ya da yapımcılık işi. Bir yapbozun kesimlerini bir ortaya getiriyorum.

Grubum bana birinci defa “Haftalık Keşif” özelliğini sunduğunda bundan emin değildim. Neden özel olduğunu nitekim anlamamıştım. Lakin takım bunu geliştirmeye devam etti ve giderek daha fazla insanı heyecanlandırdı. Başlattığımızda şaşırdım. Kullanıcılarımızın onu nitekim sevdiği ortaya çıktı ve bugün Spotify’ın en düzgün özelliklerinden biri haline geldi.

Sahip olduğumuz en küçümsenen becerilerden biri dinlemektir. Bu paylaşımı dünyaya, daha yeterli bir dinleyici olma yolunda çalışmam gerektiğini kendime hatırlatmak için gönderiyorum.

e014a687082ba306ef42e81d39c0aacb41233bd8

Spotify CEO’su Daniel Ek tarafından yapılan açıklama, aslında pek çok değerli tespitle dolu. En azından, dinlemeyi bilenler için

Important!  iOS 17 ne zaman gelecek? Kesin çıkış tarihi haberimizde...
Spotify CEO’su, “Haftalık Keşif” Listesinin Neden Sevildiğini Anlamadığını İtiraf Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!