Starfield, Birinci Gününde Tüm Platformlarda 1 Milyon Eş Vakitli Oyuncuya Ulaştı

featured
service

Oyun dünyasının yolunu gözlediği Starfield, nihayet 6 Eylül günü Xbox ve PC için tüm dünyada piyasaya sürüldü. Bugün ise Bethesda imzalı uzay RPG’sinin çıkar çıkmaz büyük bir muvaffakiyete imza attığı açıklandı.

Xbox işvereni Phil Spencer, X (Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada Starfield’ın çıkış gününde 1 milyon eş vakitli oyuncuya ulaştığını açıkladı.

Starfield, en çok oynanan yeni kuşak Xbox özel oyunu olabilir

Açıklamaya nazaran bu sayı tüm platformları kapsıyor. Yani Xbox Series X/S, PC ve bulut üzerinden erişen oyuncuların hepsi dahil. SteamDB bilgilerine baktığımızda ise dün 269.177 oyuncuya ulaşıldığını görüyoruz. Spencer, bu muvaffakiyet için Bethesda’daki geliştiricilere teşekkür ederken şunları ekledi: “Bu dönüm noktasına ulaşmamıza yardımcı olan tüm oyunculara teşekkür ederiz.”

Spencer, Bloomberg’e verdiği bir demeçte Starfield’ın Xbox için büyük bir muvaffakiyete imza atacağını düşündüklerini de söylemişti. Açıklamada, oyunun en çok oynanan yeni kuşak Xbox oyunu olacağını belirtmişti.

1 milyon eş vakitli oyuncu sayısının değerli bir muvaffakiyet olduğunu söyleyebiliriz. Herkesin birebir anda oyunu oynamadığı düşünüldüğünde, tüm oyuncularla birlikte bu sayının çok daha fazla olduğunu iddia etmek mümkün. Ayrıyeten Game Pass’te yer alması nedeniyle Bethesda’nın şimdiye kadar en çok oynanan oyunu olmasının beklendiğini de ekleyelim.

Starfield hakkındaki tüm ayrıntılar için:

Oyun hakkındaki öteki içeriklerimiz için:

Important!  Valve, Dota 2'deki 90 Bin 'Smurf' Hesabını Banladı: Artık Ana Hesaplar da Risk Altında!
Starfield, Birinci Gününde Tüm Platformlarda 1 Milyon Eş Vakitli Oyuncuya Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!