Starfield, sadece birkaç günde elde ettiği başarıyla şimdiden tarihe geçti

featured
service

Bethesda Game Studios’un en son RPG olağanüstüsü Starfield, yalnızca birkaç gün evvel resmi olarak piyasaya sürüldü ve şimdiden stüdyonun oyunları ortasında en güzel açılışa yapan oyun olma unvanını ele geçirdi. Oyunun hem Steam hem de Xbox mağazasının en çok satan listelerinde daima olarak yer aldığı göz önüne alındığında bunun bir sürpriz olduğu pek söylenemez, lakin bu sürümde kıymetli bir platformun atlandığını ve PlayStation hayranlarının bu listede yer almadığını unutmamak gerekiyor.

Starfield’ın resmi hesabı tarafından gönderilen bir tweet’te, altı milyondan fazla oyuncunun Skyrim ve Fallout üretimcisinin RPG’sine şimdiden katıldığını açıkladı. Bu sayı Xbox Series X|S, PC, Xbox Game Pass, PC Game Pass ve muhtemelen bulut oynatıcıları da içeriyor.

f5dg8pmwgaal0j9 N1gE

Duyuru, Xbox Lideri Phil Spencer’ın RPG’nin eşzamanlı oyuncu sayısının bir milyonu aştığını açıklamasından yalnızca bir gün sonra geldi. Ayrıyeten bu, oyunun Çarşamba günü yapılan lansmanı içindi, hafta sonu yoğunluğunun bu sayıyı aşabileceği bekleniyor. Önümüzdeki haftaya kadar 10 milyon oyuncu duyurusunun gelme ihtimalinin yüksek olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Resmi lansman 6 Eylül’de olsa da, Premium sürümü yahut Game Pass sürümünün Premium yükseltmesi için ödeme yapanlar, 1 Eylül’den bu yana bilim kurgu görüntülerinin tadını çıkarıyor. Şimdi platforma özel resmi sayılar açıklanmasa da, sadece bu erken erişim periyodu içerisinde tepe noktada, sadece Steam sürümü tıpkı anda 230.000’den fazla oyuncuya ulaşmıştı. Premium Yükseltme bile o vakitler Xbox Mağazasının en çok satan eseriydi.

Üçüncü taraf datalarına nazaran Starfield, oyuna sadece beş gün erken ulaşmak isteyen hayranlarından iki milyonun üzerinde premium sürüm/yükseltme satmış olabilir.

Starfield artık Xbox Series X|S’in yanı sıra PC’de de Steam ve Microsoft Store aracılığıyla satın alınabiliyor. Xbox ve PC Game Pass aboneleri ve Game Pass Ultimate aracılığıyla Xbox Cloud Gaming kullanıcıları da hiçbir ekstra fiyat ödemeden bu fırtınaya katılabiliyor.

Important!  Starfield, Oyun Yayınlanmadan Evvel Vefat Eden Hayranına Küçük Bir Jest Yaptı (Gözyaşlarımız Pıt)
Starfield, sadece birkaç günde elde ettiği başarıyla şimdiden tarihe geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!