Starfield’da Türkiye ve Dünya Nasıl Gözüküyor? [Video]

featured
service

Yılın en çok beklenen oyunlarından Starfield, bugün nihayet erken erişime açıldı. Oyuncular, birinci saatlerde sorunlar yaşamış olsalar da artık Starfield cihanına giriş yapmış durumdalar. Hal bu türlü olunca oyundan ilk ayrıntılar da gelmeye başladı.

Starfield, uzay temalı bir oyun. Oyunda 2330 yılına gidiyor ve Güneş Sistemi’nin bile dışında olan bir gezegende yaşamaya başlıyoruz. Pekala o tarihlerde Dünya, hatta Türkiye nasıl görünürdü hiç merak ettiniz mi? Starfield’ı erken erişim kapsamında oynayan Türk YouTuber Özgür Eroğlu, Starfield’dan hem Dünya’ya hem de Türkiye’ye bakış attı. Gelin bu değişik tecrübeye daima birlikte şahitlik edelim.

Starfield cihanında, bugün üzerinde yaşadığımız gezegenden eser yok

786630eaf02a028997f07b39ca5a5f06f5216689

Bethesda’nın Starfield evrenindeki öngörüsü, 2330 yılında Dünya diye bir gezegenin teknik olarak kalmayacağını gözler önüne seriyor. Üstteki ekran imajına bakacak olursanız, gezegenimiz yaşanabilir olmaktan çıkmış durumda. Starfield cihanına nazaran Dünya, o yıllar geldiğinde genel olarak tozla kaplı olacak. Tabi bunların büsbütün hayal eseri olduğunu söyleyelim. Bethesda’nın yaptığı şeyin yalnızca kurgu olduğunu unutmayın.

Peki ya Türkiye?

bf988c3e64f7b05bdf390cd3c9e91e17922a653d

Özgür Eroğlu, Starfield’da bugün Ankara, Eskişehir ve Bolu ortasına denk gelen bir bölgeye iniş yaptı. Üstteki ekran imgesi o bölgeye ait. Görebileceğiniz üzere, öteki yerler üzere Türkiye’den de eser kalmamış durumda. YouTuber’ın iniş yaptığı bölgede hava sıcaklığı -1 santigrat derece görünürken, oksijen düzeyinin büsbütün sıfıra düştüğünü görüyoruz. Bunun doğal bir sonucu olarak 2330 yılında ülkemiz, ucu bucağı olmayan bir çöle dönüşmüş durumda.

Diğer ülkeler de Türkiye’den farklı bir durumda değil!

YouTuber, Türkiye’yi gezdikten sonra İtalya ile ABD’ye de seyahat yaptı. Paylaşılan görüntüde, Bethesda’nın yalnızca Türkiye’yi çölleştirmediğini görüyoruz. Türkiye üzere ABD ile İtalya da tamamen çöl. Aslında bu çok da şaşıracağımız bir şey değil zira Starfield’ın hikâyesi zaten insanların Dünya’yı terk etmeleri üzerine şurası. Artık o yıllardan evvel her ne olduysa Dünya üzerindeki tüm yerleşim yerleri yok olmuş durumda.

Important!  'TRT World Forum 2023' için geri sayım başladı

Starfield’dan Dünya ile Türkiye’nin nasıl göründüğünü anlatan görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Starfield ile ilgili ayrıntılı bilgi için:

Starfield’da Türkiye ve Dünya Nasıl Gözüküyor? [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!