Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

featured
service
steam beklenen ozellige kavusuyor kontrolcu destegi artacak168580 0 Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, platformun denetimci tecrübesini artıracak yepisyeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar artık Steam’de yer alan oyunların Playstation denetimcilerini destekleyip desteklemediğini kolay bir formda görebilecek. İşte ayrıntılar..

Steam’in denetimci takviyesi genişliyor

Bu hafta yayınlanan bir güncellemeye göregeliştiriciler artık Steam’de yer alan oyunların Xbox, DualShock ve DualSense kontrolörleri için tam yahut kısmi takviye sunup sunmadığını Steamworks üzerinden seçebilecek. Ek olarak her denetim aygıtı için farklı filtreler sunulacak ve oyunlara nazaran en çok tercih edilen kontrolcü görülebilecek.

steam beklenen ozellige kavusuyor kontrolcu destegi artacak168580 1 Valve, Ekim ayından itibaren kullanıma sunulacak bu yeni özelliği Playstation denetimcilerinin artan kullanım sayısına bağladı. Bu noktada oyun devi, Sony denetimcilerinin 2018’de oturumların sırf yüzde 11’ini oluşturduğunu lakin günümüzde bu sayının yüzde 27’ye ulaştığını bildirdi. Münasebetiyle alınan kararın şaşırtan olmadığını belirtelim. 

Ayrıca Valve, 2017’den bu yana 87 milyondan fazla Steam kullanıcısının en az bir sefer denetimci kullandığı söylüyor. Bu kümenin yüzde 69’u Xbox’a ayrılırken, geriye kalan yüzde 31’lik kısmı Playstation, Swicth Pro ve öteki aygıtlar ortasında paylaşıldı.

Important!  Yıllardır beklenen Paint özelliği nihayet geldi
Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!