Tadınızı Kaçırmak Üzere Olmasın Red Dead Redemption 3’ün Onaylandığı Haberi Palavra: İşte Olayın Aslı

featured
service

2018 yılının en büyük nimetlerinden olan Red Dead Redemption 2, oyun dünyasını adeta yerinden oynatmış ve yeni standartlar belirlemişti. Büyüleyici grafikleri, içine çeken atmosferi, ayrıntılı karakterleri ve trajik öyküsü, Red Dead Redemption 2’nin sayısız mükafata layık görülmesini sağladı.

RDR serisinin sevenleri de birinci oyunla bu oyun ortasındaki sıçramanın akabinde gözünü üçüncü oyuna yöneltti. Ufacık da olsa geliştiriciden bir şeyler bekleyen oyuncuları bugün, başta epey heyecan verici olan “Red Dead Redemption 3 onaylandı” haberleri karşıladı. Ancak üzülerek söylüyoruz ki bu haberler temelsiz.

Ortaya çıkan gelişmeler, Take-Two Interactive CEO’sunun 2021’deki açıklamalarına dayanıyor.

05ef653c9b1976ba420651ba8dfbca14c1058abe

Yani 2 yıl evvel söylenenler tekrar gündem olduğu için şu anda Red Dead Redemption 3 konuşuluyor ve Rockstar Games, oyunu güya resmi olarak duyurmuş üzere haberler sunuluyor. Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick’in  2021’deki açıklamalarına baktığınızda direkt olarak RDR 3’e işaret eden bir şey bile göremiyorsunuz.

Neydi bu açıklamalar?

1c9754b2a17c447f8526deb87bebb59e2b240685

2021’in Kasım ayında Jefferies Virtual Küresel Interactive Entertainment Konferansı’nda konuşan Zelnick’e, şirketin en temelindeki üretimlerin, yani GTA ve RDR serisinin ömürleri hakkında soru sorulmuştu. Zelnick ise “gerçekten, lakin nitekim âlâ olan bir şeyin devam edeceğini” söylemişti. Bunun akabinde Zelnick, o tarihte çıkan James Bond sinemasından bahis açıp; “eldeki her serinin James Bond üzere olmasını istersiniz” demişti.

Daha sonra ise Zelnick, GTA ve Red Dead serisini bu sınıfta gördüğünü belirtti. NBA’i bile örnek olması açısından daima devam edecek bir şey olduğundan Bond sinemalarıyla tıpkı sınıfa sokmuştu.

Fakat hem yerli hem de yabancı basın, bu açıklamaları alıp Red Dead Redemption 3’ün geleceğine yordu. Evet, Red Dead Redemption 3’ün geleceğinden kuşkumuz yok ama sağlam bir kaynak bunu belirtmedikçe de resmi olarak onaylandı diyemeyiz.

Important!  Call of Duty’nin son oyunu Türkiye’nin çok yakınında çıkan bir savaşı anlatacak

Bu tarihte Zelnick, şirketin çekirdeğindeki oyunların James Bond kadar uzun ömürlü olabileceğini belirtiyordu. Bu açıklama yeni oyunların geleceğini gösterse de bize GTA 6 yahut RDR 3 onaylandı diyecek materyal vermez.

Tadınızı Kaçırmak Üzere Olmasın Red Dead Redemption 3’ün Onaylandığı Haberi Palavra: İşte Olayın Aslı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!