TECNO, “Sarılabilir Ekranlı Telefon” Konseptini Duyurdu: Karşınızda Phantom Ultimate [Video]

featured
service

Son devirlerde Türkiye’de de ilgi görmeye başlayan Çinli teknoloji şirketi TECNO, tüm dikkatleri üzerine toplayan bir lansman gerçekleştirdi. Şirket bu lansmanda “Phantom Ultimate” olarak isimlendirdiği yeni bir telefon duyurdu. Şimdi konsept kademede olan akıllı telefon, sarılabilir ekranı ile tüketicileri mest etmeyi başaracak üzere görünüyor. Gelin daima birlikte TECNO Phantom Ultimate’in özelliklerine bakalım.

TECNO’nun yeni konsept telefonu, olağan şartlarda 6.55 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Üst kısmında özel bir tuş bulunan ekran, bu tuşa basıldığı vakit genişliyor. Kapalı haldeyken art kısımda bulunan küçük ekran kısmı, açıldığında ön yüze geliyor. 7.11 inç boyuta ulaşan telefonun sarılabilir ekranı, katlı olduğunda ise Always on Display özelliği için kullanılabiliyor.

Karşınızda TECNO Phantom Ultimate

41a708e0733837cfb91f79a94805d064a35885d0

TECNO Phantom Ultimate’in sarılabilir ekranı açıldığında, kullanıcıya 2.296 x 1.596 piksel çözünürlük sunuyor. Piksel yoğunluk değeri (PPI) 338 olarak açıklanan telefonun DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsadığı tabir ediliyor. Somutlaştırmak gerekirse; Phantom Ultimate, sarılabilir ekrana sahip olmasına karşın piyasadaki amiral gemisi telefonlara yakın kalitede ekran tecrübesi sunacak.

f0d471488aac0a2457cbb5e22dd1107631fedb53

TECNO’nun açıklamasına nazaran konsept telefon, tek elle basitçe tutulabilecek şekilde dizayn edildi. Şirket, bu kelamını tutabilmek için telefonun art kapağında sürtünmeyi artıran bir doku tercih etti. Ekranın sarıldığı alanın korunması için de cam panel tercih eden şirket, inovasyon yaparken sağlamlığı da göz arkası etmemiş üzere görünüyor.

Haberimizin başından beri birkaç kere vurgu yaptığımız üzere; bu akıllı telefon şimdi konsept aşamada. Yani TECNO Phantom Ultimate’in bir gün seri üretime geçip geçmeyeceği bilinmeyen. Lakin bu akıllı telefon, katlanabilir ekranlı modellere sıkı bir rakip olabilir üzere görünüyor.

TECNO Phantom Ultimate için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Important!  iPhone 15'i Ucuza Getirmek İçin Hangi Ülkeye Gidip Almak Mantıklı? (Hem Ziyaret Hem Ticaret)
TECNO, “Sarılabilir Ekranlı Telefon” Konseptini Duyurdu: Karşınızda Phantom Ultimate [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!