TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül’de başlıyor

featured
service
teknofest izmir 27 eylul de basliyor168788 0 Türkiye’nin en büyük teknoloji, havacılık ve bilim şenliği TEKNOFEST, İzmir’e geliyor. TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül tarihinde başlayacak.  rekorlar kırarak ayakları yerden kesmeye devam edecek. Tüm teknoloji ve bilimseverler TEKNOFEST İzmir’i fiyatsız olarak ziyaret edebilecek. 

Ücretsiz ziyaretçi kaydı oluşturmak için: https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/izmir

27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek şenlik, İzmir’de teknoloji ve teşebbüs müsabakaları, gökyüzünde görsel şölen yaşatan hava şovları, bilim gösterileri, TEKNOFEST keşif oyunu, simülasyon tecrübe alanları, eğitici atölyeler, stantlar, sahne şovları ve konserlerle bilim, teknoloji ve uzayla dopdolu bir serüven yaşatacak.

Teknolojinin gelişimine paralel olarak her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla yarış kategorisinin açıldığı ve “Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye” gayesiyle Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışlarının düzenlendiği TEKNOFEST’te bu yıl birinci kez Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST Teşebbüs Yarışması’nda 34 teşebbüs 3 milyon 750 bin TL’lik mükafatın sahibi oldu.

İzmir etabında “Turizm Teknolojileri ve Oyun Çevre”, “Enerji ve İklim Teknolojileri”, “Engelsiz Hayat Teknolojileri”, “Sağlık ve Âlâ Hayat Teknolojileri” temalarında yarışacak teşebbüsçü yarışmacılar burada en güzeli olmak için çaba edecek.

Ayrıca Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon, Take Off Teşebbüs Doruğu Ön Etkinlikleri de ulusal teknoloji atılımına İzmir’de katkı sunmaya devam edecek.

TEKNOFEST İzmir’de birinci defa Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Müsabakası da düzenlenecek.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim gören öğrencilerin fikir geliştirme süreçlerini ve sunum yeteneklerini pekiştirecek olan yarışlar birebir vakitte eserleştirme sürecini ve marka geliştirmeyi deneyimleyen bir kuşak yetişmesini de amaçlıyor.

Festival kapsamında 81 vilayetten 132 farklı Deneyap Teknoloji Atölyesi’nden ortoakul, lise/üzeri düzeyinde 913 grup, 2 bin 592 öğrenci Deneyap Fikir Maratonu’na müracaatta bulunurken, öğrencilerin danışmanları tarafından desteklendiği müsabakada toplam 327 kadroda 1055 öğrenci orta tipe geçmeye hak kazandı.

Ara tıpta sunumlarını gerçekleştirilen 327 grup 1055 öğrenci ortasından 28 kadro 94 öğrenci finalist olma hakkını kazandı. Dereceye girenler ortaokul kategorisinde toplam 60 bin TL, lise kategorisinde de toplam 60 bin TL’lik mükafatın sahibi olacak.

Important!  Türkiye'nin milli uçak motoru vitrine çıktı

Öte yandan, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim almaya devam öğrencilerin kendilerini deneyecekleri, eğitimlerde öğrendikleri bilgileri hayata geçirecekleri Deneyap Makeathon Yarışması​​​​​​, ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride düzenlenecek.

Öğrenciler oluşturdukları ekip ile müsabaka esnasında verilecek mevzuya tahlil üretecek ve bu tahlili prototip haline getirecek. 3 basamaklı olarak düzenlenen müsabakada finalist olan ekiplere bir tema verilecek, kadrolar belirlenen tema üzerinde çalışacak ve probleme uygun prototip üretimi yapacak.

TEKNOFEST İzmir kapsamında birinci kere düzenlenen yarışa 1005 grupta 2 bin 979 öğrenci ön müracaatta bulundu ve 408 grup 1301 öğrenci orta çeşide geçmeye hak kazandı. Orta cinste görüntü tanıtımlarını gerçekleştirilen 408 kadro 1031 öğrenci ortasından 32 ekip 102 öğrenci finalist olma hakkını kazandı.

TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül’de başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!