Teknoloji liderleri yapay zeka için kapalı kapılar ardında ABD ile görüşecek

featured
service
ust duzey teknoloji liderleri yapay zeka icin abd ile gorusecek168752 0 ABD hükümetinin kapsamlı bir yapay zeka düzenlemesi üzerinde çalıştığı biliniyor. ABD senatörleri ve yasa yapıcılar bahis hakkında ilerleme kaydederken tıpkı vakitte teknoloji önderleri de yeni yapay zeka düzenlemesine dahil olmak ve teknolojik gelişmeleri yakından incelemek istiyor. Bu bağlamda, üst seviye teknoloji liderlerinin kapalı kapılar arkasında bugün, ABD senatörleriyle bir ortaya geleceği aktarıldı.

Tarihi yapay zeka toplantısı

Katılacaklar ortasında Tesla ve X CEO’su Elon Musk, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve Microsoft kurucusu Bill Gates de bulunuyor. OpenAI CEO’su Sam Altman da dahil olmak üzere çeşitli yapay zeka şirketlerinin başkanları de görüşmeye katılacak. Yapılacak toplantı, ABD’nin yapay zeka yasası oluşturmak için yürüttüğü büyük bir teşebbüsün kesimi olacak.

ust duzey teknoloji liderleri yapay zeka icin abd ile gorusecek168752 1 “AI Insight Forums” olarak isimlendirilen toplantı öncesinde kanun yapıcıların tıp, eğitim ve ulusal güvenlik alanlarındaki yapay zeka teknolojinin risklerine odaklanacağı belirtildi. Toplantı, ABD’nin önde gelen teknoloji başkanlarının yakın geçmişteki en büyük buluşmalarından biri olacak. Yapılacak özel toplantı iki oturum formunda işlenecek ve her biri iki ile üç saat kadar sürecek. Oturumlar kapsamında 20’den fazla teknoloji uzmanının senatörlere hitap etmesi bekleniyor. Üstte belirttiklerimizin dışında toplantılara katılacak başka teknoloji önderleri ortasında Google CEO’su Sundar Pichai ve şirketin eski CEO’su Eric Schmidt, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve IBM CEO’su Arvind Krishna yer alıyor.

Teknoloji önderleri yapay zekanın risklerinden lisanslanmasına, eğitimden tıp alanına uzanan geniş kullanımına kadar pek çok alanda fikirlerini beyan edecek. Ayrıyeten sivil toplum kuruluşlarının önderleri de yeniden toplantılarda dinlenecek.

Süreç şiddetli olacak

Yapay zekanın rastgele bir paydasında bulunanlar bile bir düzenlemenin kaide olduğu konusunda hemfikir. Bu ivmeye karşın, Kongre yapay zeka mevzuatını hazırlamak için çetin bir uğraşla karşı karşıya. Tarihi olarak, kanun koyucular internetten toplumsal medyaya kadar yeni ortaya çıkan teknolojileri düzenlemekte zorlanmışlardır.

Yapay zeka süratle ilerlerken hem ABD Kongre’sinde hem de öteki ülkelerin meclisinde yapay zeka konusunda uzman açığı var, bu da birçok üyeyi birebir anda teknolojiyi düzenlemeye çalışırken teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek zorunda bırakıyor. Bu durum da süreci zora sokuyor.

Important!  Yandex Mobil Ads SDK 6. sürümü ile reklam seçenekleri ve avantajları artıyor
Teknoloji liderleri yapay zeka için kapalı kapılar ardında ABD ile görüşecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!