Telegram’a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler!

featured
service

Aylık 700 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulamalarından bir tanesi olan Telegram, kripto para topluluğuna resmen giriş yaptı. Singapur’da gerçekleştirilmekte olan “Token2049” isimli aktiflikle bir açıklama yapan Telegram, Ton Vakfı ile muahedeye vardığını ve ortak bir çalışma sonucunda kripto para cüzdanı geliştirildiğini duyurdu. Telegram’daki kripto para cüzdanı, birkaç ay içerisinde küresel çapta kullanıma sunulacak.

TON blok zinciri üzerine inşa edilen kripto cüzdan, kripto para yatırımcılarının bu platformu etkin olarak kullandıklarını düşünecek olduğumuzda, mantıklı bir atılım olarak karşımıza çıktı. Aslında Telegram, bu türlü bir projeyi bundan yıllar evvel duyurmuştu lakin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile yaşanan uyuşmazlıklar, Telegram’ın planlarını ertelemesine yol açmıştı. Şimdiyse tüm bunlar geride kalmış üzere görünüyor.

Telegram’daki kripto cüzdan, ABD üzere birtakım ülkelerde kullanılamayacak

74e5af9e9b6ce3eea740d2be60bda87f8314b229

Telegram’ın kripto para cüzdanı özelliği ile ilgili dikkat çeken konulardan bir tanesi, bu cüzdanın ABD üzere kimi ülkelerde kullanılamayacak olması. Bunun nedeni, ABD’nin son devirlerde kripto para piyasalarına “takık” olması. Binance ve Coinbase üzere dev borsalara bile açılan davaları göz önünde bulunduran Telegram, kendini riske atmamak için böyle bir karar almış üzere görünüyor.

Ne işe yarayacak?

Bir anlık iletileşme uygulamasının neden kripto cüzdan takviyesine sahip olduğunu sorgulamış olabilirsiniz. Şöyle ki Telegram, dünyanın en büyük kripto para topluluklarından kimilerine konut sahipliği yapıyor. İşte yapılan entegrasyon, kullanıcıların çok süratli bir formda kripto para transferi yapabilmelerini sağlayacak. Ayrıyeten satın alınan kripto varlıklar yeniden bu cüzdanda saklanabilecek. Telegram, bu türlü bir atak ile daldaki varlığını güçlendirmiş olacak.

Telegram entegrasyonu, Toncoin (TON) fiyatlarına olumlu yansıdı

2c85ab6893e5cfdabbfb82f3ec7fc3311424d96b

Telegram entegrasyonu, TON blok zincirinin lokal para ünitesi Toncoin’e (TON) yaradı. Haberler servis edilmeden önce 1,78 dolar seviyelerinde süreç gören TON, haberlerin duyulması ile yüzde 11 civarı pahalanarak 1,95 dolar düzeyine ulaştı. Bitcoin’in meyyit taklidi yaptığı şu günlerde bu türlü bir yükseliş, TON yatırımcısının yüzünü güldürmüş oldu.

Important!  Dünyada Kaç Kişinin Kripto Para Sahibi Olduğu Açıklandı: On Binlerce Milyoner Var!

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez.

Telegram’a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!