Tesla, Ekim Ayı Sonuna Kadar Türkiye’de 10 Bin Model Y Teslimatına Ulaşmayı Hedefliyor: Bir Rekor Olabilir!

featured
service

Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticilerinden olan Tesla, geçtiğimiz nisan ayında resmen Türkiye’deki faaliyetlerine, mayıs ayında ise teslimatlara başlamıştı. Elon Musk idaresindeki marka, Türkiye’de beklenenden daha fazla ilgi görmüş ve binlerce sipariş almıştı.

Şimdi ise Tesla’nın Türkiye’deki satışlarıyla ilgili değerli bilgiler gelmeye başladı. Araba gazetecisi Emre Özpeynirci’nin edindiği bilgilere nazaran Tesla, şu ana kadar ülkemizde 5 bin civarında Model Y teslimatı gerçekleştirdi.

Tesla, Türkiye’de ekim ayına kadar 10 bin araç teslimatı hedefliyor: Bir rekor olabilir mi?

Özpeynirci, X (Twitter) hesabı üzerinden paylaştığı özel haberinde İstanbul Park’a 3 bin araç çekildiğini aktardı. Bunlarla birlikte eylül ayı sonuna kadar toplam teslim edilen Model Y sayısının 8 bini bulmasının beklendiğini söz etti.

Ünlü gazeteci ayrıyeten Tesla’nın ekim ayı için amacını de paylaştı. Buna nazaran araba devi, ekim ayında 10 bin adet teslimat gerçekleştirmiş olmayı hedefliyor. Özpeynirci ise 5 ayda bir modelin 10 bin teslimatının gerçekleşmesinin Tesla için bir dünya rekoru olduğunu belirtiyor. Markanın bu husustaki rekoru hakkında bir data yok; lakin hedeflenen sayıya ulaşmak, Tesla’nın ülkemizde ne kadar tanınan olduğunun bir göstergesi.

Important!  Seat'ın Araba Üretimini Sonlandıracağı Resmen Açıklandı: Pekala Ne Üretecek?
Tesla, Ekim Ayı Sonuna Kadar Türkiye’de 10 Bin Model Y Teslimatına Ulaşmayı Hedefliyor: Bir Rekor Olabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!