Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemini Diğer Üreticilere Lisanslama Konusunda Görüşmeler Yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın Tam Otonom Sürüş Sistemini kullanma konusunda büyük otomobil üreticileriyle görüşme halinde olduğunu açıkladı. Bu sistem, otoyollarda ve şehir sokaklarında sürüşü otomatikleştirebilen gelişmiş bir beta sürüş destek sistemidir.

Eğer diğer otomobil üreticileri, Tesla’nın Tam Otonom Sürüş teknolojisini benimseyecek olurlarsa, Tesla’nın hem yazılım hem de donanım paketini kullanmaları gerekecektir. Tesla’nın gelişmiş beta sürüş destek sistemi ve otonomi anlayışı, lidar ve radar gibi birkaç sensör yerine yalnızca bilgisayar görüntüleme ve işleme veya kameralara güvenme prensibine dayanmaktadır.

Elon Musk, çarşamba günkü ikinci çeyrek kazanç raporu sırasında, Tesla’nın Tam Otonom Sürüş Sistemi yazılımının yeni araçlara yüklenmesine ancak üçüncü çeyrekte izin verileceğini belirtti. Ayrıca, bu dönemlik bir fırsat olduğunu vurgulayan Musk, alıcıları siparişlerini üçüncü çeyrekte vermeye teşvik etti.

Otomobilhaber.com üzerinden daha fazla otomobil haberlerini takip edebilirsiniz. Tesla’nın bu adımı, otomotiv endüstrisinde önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor ve otomobil üreticileri arasındaki rekabeti daha da kızıştırabilir.

Important!  ChatGPT İle Otomobil İçi Sesli Asistanı Geliştiriyor
Tesla, Tam Otonom Sürüş Sistemini Diğer Üreticilere Lisanslama Konusunda Görüşmeler Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!