Tesla’nın Teksas fabrikası ilk Cybertruck’unu üretti

featured
service

Cumartesi sabahı erken saatlerde Tesla, yakın zamanda şirketin Austin’deki Giga Texas montaj hattından inen bir Cybertruck’ın fotoğrafını tweetledi ve “Giga Texas’ta üretilen ilk Cybertruck!” otomobil üreticisi görüntüden bahsetti.

Electrek’in işaret ettiği gibi, söz konusu araç muhtemelen Tesla’nın yeni aracı uygun ölçekte yapmanın en verimli yolunu belirlemek için tasarlanmış üretim amaçlı bir model. Şirketin bitmiş bir Cybertruck’ın fotoğrafını paylaşması, Elon Musk’ın genellikle ertelediği son teslim tarihine uyma yolunda olduğunu gösteriyor.

Tesla’nın Teksas fabrikası ilk Cybertruck’unu üretti

developments in the tesla cybertruc 2M25

Yılın başında Musk, Cybertruck toplu üretiminin 2024’te başlayacağını tahmin ettiğini söylemiş ve sınırlı üretimin muhtemelen “bu yaz bir ara” başlayacağını eklemişti. Musk, ayrıca nisan ayında yatırımcılara Tesla’nın 2023’ün üçüncü çeyreğinde bir Cybertruck teslimat etkinliği düzenleyeceğini söylemişti. Bu noktaya kadar, Cybertruck’ın imza niteliğindeki paslanmaz çelik çerçevesi, normalde diğer arabaların üretiminde kullanılmayan karmaşık üretim tekniklerini içeriyor. Tesla, yeni nesil 4680 pilini içeren tekrarlanan darboğazlarla da karşılaştı.

Şirketin Cybertruck için orijinal (ve çok iyimser) çıkış tarihi 2021 idi. O sırada Tesla, aracın tek motorlu varyant için 39.900 dolardan başlayacağını ve üç motorlu modelin 70.000 dolardan geleceğini söyledi. Otomobil üreticisi o zamandan beri nihai fiyatlandırmaya henüz karar vermediğini ve Cybertruck’ın maliyetinin tedarik zinciri eksiklikleri ve ekonominin durumu da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olabileceğini de söyledi.

Important!  Panasonic Electric Works Türkiye Üretim Kapasitesini Artırarak İhracatta Hedef Büyütüyor
Tesla’nın Teksas fabrikası ilk Cybertruck’unu üretti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!