THODEX CEO’su Faruk Fatih Özer’e Verilen Mahpus Cezası Aşikâr Oldu!

featured
service

Dün öğlen saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, batık kripto para borsası THODEX ile ilgili davada bir duruşma görüldüğünü hatta CEO Faruk Fatih Özer’in bu duruşmada türkülü savunma yaptığından bahsettik. 11 saat süren duruşma sonunda Özer’e verilen mahpus cezası belirli oldu.

40 bin 462 yıl mahpus cezası istemi olan davadan çıkan ceza 11 bin 190 yıl 6 ay olarak kayıtlara geçti. Ayrıyeten sanıklara para cezası verildi. “Bilişim sistemleri kullanmak suretiyle dolandırıcılık” hatasından verilen para cezası 135 milyon TL olarak kayıtlara geçti. 

Hangi kabahatlerden ceza aldı?

1a5ec4e4f69f2f1fe8de54d4f4d5c26c19197949

Mahkeme heyeti, Faruk Fatih Özer ile Güven Özer ve Serap Özer’in “örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olmak”, “mal varlığı pahalarını aklama” ve “bilişim sistemleri kullanmak suretiyle dolandırıcılık” suçlarını işlediklerine kanaat getirdi. CEO Özer, dün yaptığı savunmada en çok da örgüt kurma suçlamasına karşı çıkmıştı. Özer’in kurtulabildiği tek suçlama “nitelikli dolandırıcılık” oldu. Mahkeme, sanıkları bu kabahat için delil yetersizliğinden beraat ettirdi.

Bu ortada; toplamda 21 sanığın yargılandığı davada 4 kişinin tahliye edilmesine karar verildi. Başka sanıklar ise değişken müddetlerde mahpus cezasına çarptırıldılar… Böylece birkaç yıldır Türkiye’nin gündeminde olan THODEX davasında sona gelinmiş oldu.

Important!  İki Emekçi, "Kestirme Yol" Açmak İçin Çin Seddi'nin Bir Kısmını Yıktı
THODEX CEO’su Faruk Fatih Özer’e Verilen Mahpus Cezası Aşikâr Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!