TikTok’un ve Instagram’ın Her Yerinde Çıkan Kaza Testlerinin Herkesi Yanıltan Yanı

featured
service

Oyun grafiklerinin inanılmaz bir süratle gerçek hayattan ayırt edilemeyecek hâle geldiğini görüyoruz. God of War, The Last of Us, Arma üzere oyun serileri bu bağlamda vakit zaman baş karışıklığına yol açabiliyor. Bilhassa de Arma serisinin geçmişte gülünç olaylara sahne olduğunu görmüştük.

Araba oyunlarına baktığımızda ise her açıdan gerçekçiliği en ileride olan oyun elbet BeamNG. Araçların her bir kesiminin ihtimamla ve fizik kurallarına uyacak biçimde oluşturulduğu bu oyun, toplumsal medyada sık sık kaza testleriyle karşımıza çıkıyor. Ancak bu testlerin pek de dengeli olmadığını söylememiz gerek.

Sebebi bunun yalnızca bir oyun olması değil.

BeamNG, araçları gerçekteki üzere tasarlayacak kapasiteye sahip bir üretim. Yani örnek olarak BMW’nin lisanslı bir aracı, gerçek kurallardaki üzere oyuna model olarak eklenebilir ve kaza testini de simülasyon olarak görebiliriz. Ancak asıl sorun, BMW’nin ve öbür rastgele bir markanın bu oyunda lisansının olmaması.

Evet, BeamNG’ye gerçek araçlarını mod’larını indirebilirsiniz.

b5762e35ee109af1d014fa5eabf8a38ab72f8517

Kurulumu epey kolay olan bu mod’lar ortasında boyutu hayli yüksek olan ve hayli kaliteli görünen araçlar da var. Ama bunların hiçbiri şirketler tarafından onaylı yahut lisanslı olmadığından kelam konusu modlar, gerçek hayattaki araçları karşılayamıyor. Yani BeamNG için indirdiğiniz Mercedes-Benz C63 modu her ne kadar gerçekçi görünse de gerçek hayattakinin sağlamlığını yansıtmaz.

Kaldı ki bu mod’lar BeamNG tarafından da yapılmaz. Örneğin editörünüz olarak ben gidip bir BeamNG modu yapabilirim. Mod’ların çok büyük kısmı da bu türlü kişisel bireylerden gelir. Bu bağlamda araçların iskeleti ve modelleri kişisel olarak çizilir. İstenen otomobil istendiği kadar sağlam/zayıf olabilir. Bu yüzden de her mod hoş görünmeyeceği üzere her mod’un kalitesi de birebir olamaz.

Yani 3 tekerlekli bisiklet, istenirse tanktan daha sağlam yapılabilir.

Important!  Excalibur G870, oyunda güç arayanlar için DLSS destekli RTX serisiyle yenilendi!

aab0330614dc37ee9e7eca730ceffe38e5ae2748

Yapay Zekâ: Ben ne alaka?

Basınç noktaları, güçlü alanlar, iskelet modelleri üzere ayrıntılar, mod’u oluşturan şahıstan çıkıyor. Bu da araç her ne kadar özgününe benzese de gerek motor gücü, gerekse de sağlamlık açısından bambaşka oldukları manasına geliyor. Şu an mod sitelerine baktığınızda birebir otomobil modeli için onlarca, tahminen de yüzlerce mod görebilirsiniz. İzlediğiniz kanallar da bu modların en gerçekçilerini derleyip görüntüler oluşturuyorlar.

Günün sonunda maksat elbette eğlenmek. Lakin bu görüntülerde gördüğünüz sahnelere nazaran bir aracın dayanıklılığını yahut suratını ön görmenin yanlış olduğunu belirtmek için bu içeriği hazırladık. Siz de niyetlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Birbirinden farklı Togg modları da bonus olsun.

a59bccf1335cec402e6bf4e6602b72edf77d6ed4

AHMET ÖZKAN TV

d8680c1d1afeb1fd77017b24d9c1f7df11bef721

Mitalos
TikTok’un ve Instagram’ın Her Yerinde Çıkan Kaza Testlerinin Herkesi Yanıltan Yanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!