Trendyol, Pek Çok Yeni Teknolojisini Teknofest’te Duyurdu: Yapay Zekâ, Dijital Sanat, Metaverse ve Daha Fazlası…

featured
service

3 Eylül’e kadar ziyarete açık olacak olan havacılık, uzay ve teknoloji şenliği Teknofest Ankara, binlerce ziyaretçisini teknoloji ile bir ortaya getirmeyi hedefliyor. Şenlik alanında birbirinden keyifli ve teknoloji ile donatılmış projeleriyle yer alan isimlerden biri de Trendyol.

Ülkemizin en büyük e-ticaret platformlarından biri olmasının yanında teknolojiye yaptığı yatırımlar ve geliştirdiği yeni projeler ile de gözleri üzerine toplayan Trendyol, Teknofest’te yapay zekâ dayanaklı yeni asistanı AITEN’den Refik Anadol’un “Makine Anıları: Uzay” standına kadar farklı etkinliklerle yer alıyor.

Robotik kodlama atölyeleriyle çocuklar ve gençler bilim ve teknolojiyi eğlenceli etkinliklerle birlikte deneyimliyor

3c15be86529c74060d8f0f773f101c0d141d52ee

Teknofest Ankara’da Trendyol’un gerçekleştirdiği etkinliklerden biri olan robotik kodlama atölyesi, 10 yaş ve üzeri çocukları ve gençleri kodlama ile tanıştırarak eğlenceli ve eğitici bir tecrübe sunuyor.

Trendyol, 2 binden fazla Türk mühendisi ile ulusal teknoloji geliştirme çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor

Ar-Ge çalışmalarına büyük kıymet veren Trendyol, faaliyet masraflarının %23’ünü Ar-Ge’ye ayırıyor. Türkiye’nin en çok mühendis istihdam eden şirketleri ortasında yer alan Trendyol, 2 binden fazla mühendis istihdam ediyor. 

Trendyol kendi altyapısı için yaptığı çalışmaların yanında tüm teknoloji dünyası için de teknoloji geliştiriyor. Trendyol mühendisleri tarafından geliştirilen 150’ye yakın açık kaynak projesi tüm teknoloji dünyası ile paylaşılırken, Trendyol mühendislerinin 400’ün üzerinde yayını da on binlerce sefer okundu. 

Trendyol, kendi bünyesinde geliştirdiği tasarım lisanını de tüm dünyanın kullanımına açtı. Trendyol teknoloji grupları web sitesi geliştirenler için hazır arayüz kütüphanesi sunacak ‘Baklava’nın ilk sürümünü de geçtiğimiz aylarda paylaşmıştı.

Refik Anadol’un ”Makine Anıları: Uzay” standı de Teknofest Ankara’da

3f4ee7957dcad963029af3e8ed164cd46f335e1c

27 Nisan’da İstanbul’da başlayan Teknofest’te de yer alan ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Refik Anadol’un ”Makine Anıları: Uzay” standı, yapay zekâ, makine tahsili ve bilgi bilimi teknolojileri ile geliştirildi. Stantta astronomik araştırmaların ve kozmosa olan merakımızın sağladığı bilgilerin etkileyici bir yansıması sunuluyor.

Important!  Her Şey Ülkemizin "Zaferi" İçindi: Atatürk'ün 57 Yıllık Hayatı Boyunca Geçirdiği Türlü Türlü Hastalıklar

Trendyol’un yeni yapay zekâ takviyeli asistanı AITEN de ziyaretçileri bekliyor

e99702263464e057a9686ff18962a9f45f8ea1ea

Son periyotta uygundan uyguna hayatımızın bir kesimi olan yapay zekâ çalışmalarının bir yansıması olarak Trendyol Growth takımı tarafından geliştirilen yapay zekâ dayanaklı asistan AITEN, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. 

Teknofest Ankara’da ziyaretçiler ile buluşacak olan AITEN, sağlıklı hayat tekliflerinden yemek tanımlarına, burç yorumlarından iş hayatına kadar merak edilen pek çok soruya cevap verecek.

Trendyol, dijital standıyla sanatı metaverse kainatına taşıdı

d0e24444909846df23a380d0942d5331454bd3ef

Sanat ve teknolojiyi bir ortaya getiren ve ziyaretçilerine metaverse cihanında etkileyici bir tecrübe sunan stantta Trendyol Sanat’ta yer alan sanatkarların 600’den fazla yapıtı yer alıyor. 

Katılımcılar muhakkak aralıklarla değişen sanat yapıtlarını metaverse cihanında ziyaret etme talihi yakalıyor. 

8a26e985c2de6f90d2a4ca92834a9a7b95db02df

Trendyol, Pek Çok Yeni Teknolojisini Teknofest’te Duyurdu: Yapay Zekâ, Dijital Sanat, Metaverse ve Daha Fazlası…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler