Türkiye Kart kullanıma sunuluyor: Her şey tek kartta toplanıyor

featured
service
turkiye kart testleri tamamlandi yakinda 6 ilde168650 0 Ülkemizin çabucak her kentinde genelde toplu ulaşımda lakin kimi kentlerde daha geniş alanda olmak üzere akıllı kartlar kullanıma sunuldu. Bununla birlikte her kentin kartı başka kentte geçerli değil. Bunu ortadan kaldıracak Türkiye Kart yeni bir periyodu başlatmaya hazır.

Türkiye Kart nedir?

Türkiye Kart vatandaşlara pek çok süreci tek bir yerden yapma imkânı sunuyor. POS aygıtlarında, ATM’lerde, bankalarda, harç ödemelerinde, vergi ödemelerinde, yiyecek ve içecek otomatlarında, toplu taşımada, ulaşımda vatandaşlar yalnızca Türkiye Kart ile ülkemizin yer yerinde kullanım sağlayabilecek.

Para yükleme süreçleri ise PTT, bankalar, çevrim içi platformlar ve mutabakatlı iş yerlerinden yapılabilecek. Troy ödeme sistemleri temelinde geliştirilen Türkiye Kart aslında ön ödeme kartını ve ulaşım kartını bir ortaya getiriyor.

Teknik altyapı testleri Konya’da tamamlanan Türkiye Kart yıl sonuna kadar 6 kentte kullanıma sunulmuş olacak. TCDD ve TCDD Nakliyecilik tarafından işletilen tüm raylı sistemlerde Türkiye Kart’ın devreye alınmasına yönelik çatı kontrat süreçleri de devam ediyor. GAZİRAY, BAŞKENTRAY ve İZBAN sınırlarında kontrat sonrası entegrasyon süreçleri başlatılacak.

Important!  Twitter (X), kan kaybediyor: İndirmeler ve kullanıcı sayısı hızla düşüyor!
Türkiye Kart kullanıma sunuluyor: Her şey tek kartta toplanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!