Twitter gizli reklamlara başlıyor, Elon Musk’ın başı ağrıyabilir

featured
service
twitter de gizli reklam devri168609 0 Yeni ismiyle X eski adıyla Twitter platformu, bilhassa Elon Musk’ın gelişi ile birlikte mali olarak güç vakitler yaşıyor. Elon Musk’ın siyasetlerini beğenmeyen pek çok reklam veren platformdan çekilince gelirlerde de kıymetli düşüşler yaşanmıştı.

Twitter’da kapalı reklamlar

Twitter Blue ücretli abonelik seçenekleri ile gelir modelini çeşitlendirmeye çalışan Elon Musk şaşırtan bir halde bâtın reklamlara da başladı. Bir kusur sonucu mu oldu yoksa siyaset değişikliği mi bilinmez lakin Elon Musk’ın başı ağrıyabilir.

Yaklaşık bir haftadır, kullanıcılar takip etmedikleri hesaplardan gelen gönderiler tespit ediyor. Bu gönderilerde sponsorlu olduğuna dair rastgele bir işaret yer almıyor. Gönderinin sağ üst tarafında 3 nokta menüsüne tıklandığında reklam olduğuna dair ibare görülebiliyor.

Otoriteler saklı reklam uygulamasının düzenleyici kuruluş yönetmeliklerine karşıt olduğunu lisana getiriyor çünkü direkt kullanıcı yanıltılış oluyor. Bu da bir soruşturmaya yol açabilir. Birtakım topluluklar bu stil reklamlarla karşılaşan kullanıcıların kendilerine ekran imajı atmasını istiyor.

Important!  Huawei'nin tanıttığı yeni akıllı gözlük sektöre damga vurdu
Twitter gizli reklamlara başlıyor, Elon Musk’ın başı ağrıyabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!