USB-C bağlantısı, Android kullananların iPhone 15’e geçmesine neden olabilir

featured
service

iPhone 15 serisi, Lightning’in yerine USB-C şarj ilişki noktalarına sahip birinci iPhone serisi olacak. Apple’ın, tüm akıllı telefon üreticilerini şarj için birebir irtibat noktasını kullanmaya zorlayan Avrupa Birliği mevzuatının rolünü tam olarak kabul etmeden, USB-C’ye geçişin iPhone kullanıcılarına sağlayacağı yararlar hakkında büyük konuşmalar yapacağı kesin. Başka bir deyişle Apple, mecburen yaptığı bu geçişi, tekrar süslü sözlerle karşımıza çıkartacak.

iPhone 15’e geçiş için tek sebebin USB-C olmadığı kesin olsa da, şaşırtan bir formda yeni bir anket, USB-C geçişinin en kıymetli sebepler ortasında yer aldığını gösteriyor. Ayrıyeten, Apple’ın USB-C’yi benimsemesi nedeniyle mevcut Android kullanıcıları da iPhone’a geçme eğiliminde olabilir.

SellCell, 1.000’den fazla iPhone kullanıcısına ve 1.000’den fazla Android kullanıcısına tıpkı soruları sorarak bir anket düzenledi. Şirket, iPhone sahiplerinin yaklaşık %63’ünün USB-C ilişkisi nedeniyle iPhone 15’e geçiş yapabileceğini söylediğini bildiriyor. Yükseltme yapacak olanların neredeyse %37’si bunu iPhone’lar, Mac’ler ve iPad’ler için tek bir şarj kablosu kullanabilecekleri için yapacaklarını söylüyor. Yüzde 30’luk bir kesim ise iPhone’ların Apple dışındaki şarj aygıtlarıyla uyumlu olmasının güzellerine gideceğini belirtiyor.

USB-C şarj aygıtının kendilerini iPhone 15 satın almaya yönlendirmeyeceğini söyleyen kullanıcıların %38’inden fazlası mevcut iPhone’dan şad olduklarını söyledi. Öbür %31’lik kesim ise yeni irtibat noktasının, telefonu yükseltme kararlarını etkilemeyeceğini söylüyor.

Android tarafına bakıldığında, Android aygıt sahiplerinin %44’ünden fazlasının USB-C şarjı nedeniyle iPhone 15’i alacaklarını söylediği görülüyor. Bunların yaklaşık %36’sı yeni telefonların Apple dışındaki aygıtlar tarafından kullanılan şarj aygıtlarıyla uyumlu olmasının değerli bir etken olduğunuj söylüyor.

USB-C nedeniyle iPhone 15’e yükseltme yapmak istemeyen Android sahiplerinin yaklaşık %74’ü mevcut Android telefondan şad olduklarını belirtiyor.

Genel olarak, Android tarafında karşılık verenlerin sadece %34’ü, telefonlarını yükselttiklerinde iPhone 15 satın alacaklarını söylemiş durumda.

Important!  2024'Te Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma
USB-C bağlantısı, Android kullananların iPhone 15’e geçmesine neden olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!