Uzmanlardan ebeveynlere kritik tavsiye: Çocuklarınızla “gizli bir emoji” kullanın

featured
service

Eğer çocuğunuz varsa, onlarla acil durumlar hakkında evvelce konuşmanız değerlidir. Bilhassa de, siz yanlarında değilken tehlikede olduklarında sizi nasıl uyaracakları konusunda bir plana sahip olmakta fayda var.

Çoğu çocuk artık bir cep telefonu ile geziyor, fakat çocuğunuzun telefon görüşmesi yapamayacağı ya da kuşkulu birinin gözünü telefonuna diktiği durumlar olabilir. İşte o vakit zımnî bir emoji günü kurtarabilir. Acil bir durumda, bir emoji bir söz yahut sözden daha az dikkat caziptir.

Kısacası, çocuğunuz arama yapamıyorsa yahut birisi onu mesajlaşırken izliyorsa, bir emoji eksiksiz bir imdat sinyali vazifesi görebilir.

Gizli emojiyi nasıl seçebilirsiniz?

En yeterli zımnî emojiyi seçerken, hatırlaması kolay olduğundan emin olun. Lakin ailenizin sık kullandığı bir emoji olmasın. Bu gereksiz baş karışıklığına ve muhtemelen biraz düşünceye neden olabilir. Kalpler yahut gülen yüzler üzere yaygın olarak kullanılan emojilerden de kaçınmalısınız.

222 Acil durumlarda kullanabileceğiniz 10 emoji

Hayvan emojileri olağanüstü seçeneklerdir, bilhassa de daha egzotik olanlar. Örneğin ahtapotu ele alalım. Yaygın olarak kullanılmaz, fakat tüm ailenin hatırlaması kolaydır. Kıymetli olan, çocuğunuza bunun yalnızca acil durumlarda kullanılması gereken bir emoji olduğunu yeterli anlatabilmenizdir.

Siz nasıl karşılık verebilirsiniz?

Çocuklarınızın planı kullanmaları halinde sizden hangi reaksiyonları beklemeleri gerektiğini de evvelce belirleyip açıklamalısınız. Örneğin, size emoji gönderdiklerinde, karşılığında siz bir telefon görüşmesi ile mi yanıt vereceksiniz? Şayet öyleyse, ne söyleyeceksiniz?

En uygun teklif, çocuğunuzu çabucak aramak ve en kısa müddette meskene gelmesi gerektiğini söylemektir.

Neler olduğuna bağlı olarak, bir ebeveyn olarak atabileceğiniz başka adımlar yetkililerle irtibata geçmek yahut yakındaki emniyetli yetişkinlere ulaşmaktır.

Gizli bir emoji, standart bir acil durum daveti yahut metnine kusursuz bir alternatiftir. Failler için daha az besbellidir ve iletisi süratli bir biçimde iletir.

Important!  Apple'ın beklenen iPhone SE 4'ü, kaçırılmayacak kadar iyi görünüyor

Çocukların size her vakit ulaşabildiğinden emin olun

Tüm aile iPhone kullanıyorsa, kesinlikle yapmanız gereken bir şey daha var: Aile Paylaşımı’nı ayarlayın. Bu özellik, pozisyonunuzu aile üyeleriyle paylaşmanıza ve kaybolmaları durumunda aygıtlarını bulmalarına yardımcı olmanıza imkan tanır.

Ancak telefonunuz kaybolmasa bile, pozisyonunuzu paylaştığınız şahıslar Rahatsız Etmeyin modundayken dikkatinizi çekmek için telefonunuza ping atabilirler.

Uzmanlardan ebeveynlere kritik tavsiye: Çocuklarınızla “gizli bir emoji” kullanın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bildirimleri Etkinleştir OK Hayır, teşekkürler