Valve, Dota 2’deki 90 Bin ‘Smurf’ Hesabını Banladı: Artık Ana Hesaplar da Risk Altında!

featured
service

Video oyun dünyasının kıymetli isimlerinden Valve, dünyanın en tanınan oyunları ortasında yer alan Dota 2 ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, son birkaç aydır Dota 2 oyuncuları üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapıldığı ve bu incelemeler sonucunda smurf olduğu tespit edilen 90 bin kadar hesabın kalıcı olarak banlandığı belirtildi.

“Smurf” tabiri, yüksek rütbeye sahip tecrübeli bir oyuncunun, yeni bir hesap üzerinden düşük düzeydeki oyuncularla oyun oynaması durumunda kullanılıyor. Smurf hesaplar; Dota 2, League of Legends ve CS:GO üzere oyunlar için rekabeti tam manasıyla bozuyor ve oyun tecrübesini olumsuz etkiliyordu. İşte Valve, Dota 2 oyuncularının smurf’lerden korunabilmesi için titiz bir inceleme yaptı ve hesapları tespit etti. 

Smurf hesap sahiplerinin ana hesapları bile engellenebilir!

04c8fe68505c11f0c70755a5e1c8c26f59e3e66e

Valve tarafından yapılan açıklamalarda, 90 bin kalıcı banlamanın tek seferlik bir süreç olmadığı belirtildi. Şirket artık, smurf hesaplarla birlikte kelam konusu oyuncuların ana hesapları için de caydırıcı yollar uygulayacak. Bu bağlamda; oyunculara verilecek cezalar davranış puanları kısıtlamalarından tutun da kalıcı ban düzeyine kadar çıkabilecek.

Valve’dan Dota 2 oyuncularına bir davet var. Şirket, tüm Dota 2 oyuncularının smurf hesaplara karşı tepki göstermeleri gerektiğini söylüyor. Valve’a nazaran Dota 2’deki raporlama sistemi etkin olarak kullanılmalı. Şirket; gelen her şikâyetin incelendiğini, gönderilen her bildirimin smurf hesaplarla uğraş etme noktasında veri sağladığını ifade ediyor.

Important!  Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name Dövüş Mekanikleri, Yükseltme ve Dahası
Valve, Dota 2’deki 90 Bin ‘Smurf’ Hesabını Banladı: Artık Ana Hesaplar da Risk Altında!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!