Volkswagen’den Golf’ün İsmini Bile Unutturabilecek Elektrikli Konsept: ID.GTI

featured
service

Dünyanın en itibarlı otomotiv fuarlarından bir tanesi olan Frankfurt Araba Fuarı bomba üzere başladı. Dünyanın en büyük araba üreticileri, orijinal teknolojilerle donattıkları arabaları tanıtmaya başladılar. Bu bağlamda; Alman araba devi Volkswagen de aktiflik kapsamında sahne alan markalardandı. “ID. GTI” isimli konsept arabasını tanıtan şirket, en çok da Golf tutkunlarını mest edecek üzere görünüyor.

Volkswagen’in GTI macerası yaklaşık 50 yıl önce başladı. Bunun farkında olan şirket, yeni konsept arabasında GTI ruhundan uzaklaşmadığı bir tasarım çalışması yaptı. ID.2all üzerine inşa edilen araba hem yeni kuşak teknolojiler hem de görünümüyle hatchback hayranlarını etkilemeyi başaracak çeşitten. Gelin daima birlikte bu arabaya yakından bakalım.

Karşınızda Volkswagen ID.GTI

56fe3db8fbeaea91e405eab7b13ad179e9f7e223

Volkswagen ID.GTI konsepti, Volkswagen’in son yıllarda tercih ettiği şerit LED aydınlatma teknolojisine sahip. Aracın ön ızgarası, GTI ruhundan gelen sportifliği hatırlatıyor. Öte yandan, aracın çabucak her yerine eklenen GTI ibareleri, 50 yıllık geçmişi hatırlatan başka bir tasarım ayrıntısı olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı ve siyah renk kombinasyonu da tekrar GTI’dan kalma bir alışkanlık olarak tercih edildi.

da10d6a178e527981ef9a722bbc1a61412d6d179

Otomobilin art kısmına baktığımızda, modifiyenin yüksek olduğu bir biçim ile karşılaşıyoruz. Art aydınlatmalar da Volkswagen’in yeni kuşak modellerinde tercih ettiği ışık barını içeriyor. Aydınlatmalı logo ile spoyler, Volkswagen ID.GTI konseptine yakışmış.

938f8e2d2ee018e1c1775363e94170a8061f6b51

Volkswagen ID.GTI, enteresan bir kabine sahip. ID.2all’da da gördüğümüz bir çift dijital ekranın bulunduğu kabinde, tüketicilere birtakım özelleştirme seçenekleri sunuluyor. Diyelim ki GTI’ın retro dizaynını yaşamak istiyorsunuz. Bilgi-eğlence ekranı üzerinden yapacağınız seçimle Mk2 GTI’ın gösterge ekranını karşınızda bulabilirsiniz. Tabi analog değil, dijital ekrandan bahsediyoruz. Ve tüm bunların ötesindeki bir özellikten bahsedelim. Volkswagen ID.GTI’da ön cama manzara yansıtması yapılabilecek. Artırılmış gerçeklik takviyeli cam, bilhassa de yarış pistinde enteresan bir tecrübe sunacak.

Important!  Bakan Kacır: Tesla'yı Türkiye'de görmek isteriz

966c4a6d9ecfa147a39c068132b33d388ff09b19

Volkswagen, elektrikli konsept arabasının motor özelliklerine ait ayrıntılı açıklamalarda bulunmadı. Lakin aracın yüksek performans sunan tek bir elektrik motoruna sahip olacağı belirtildi. Öte yandan; GTI ruhunu korumak ismine bu arabanın vites geçişleri, sesi, süspansiyonları ve direksiyon hassasiyeti de özel olacak. Araçta kullanılacak bir teknoloji, vites geçiş noktalarının bile özelleştirilmesini sağlayacak.

59a1e85b1e62eb74b9f15d752ddb66d0b578ae89

Volkswagen, ID.GTI’ın seri üretime geçeceğini açıkladı. Fakat bunun kısa vadede olmayacağını belirtelim. Hal bu türlü olunca, aracın fiyatı ile ilgili de rastgele bir açıklama yapılmadı.

Mercedes-Benz de Frankfurt Araba Fuarı’na damga vurdu:

Volkswagen’den Golf’ün İsmini Bile Unutturabilecek Elektrikli Konsept: ID.GTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!