WhatsApp, “Reklam Geliyor” ile İlgili Açıklama Yaptı

featured
service

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yıllardır “reklam gösterme” tartışmalarıyla gündemde. Yaptığımız arşiv taramalarında, uygulamanın 2018 yılından beri bu mevzuyla gündeme geldiğini gördük. Lakin bugüne kadar böyle bir şey hiçbir vakit yaşanmadı. Whatsapp, kurulduğu birinci günden beri kullanıcıya reklam göstermedi.

Konuyla ilgili yeni tartışmalar, Financial Times’ın yayınladığı bir haberle tekrar gündeme geldi. Yalnızca birkaç saat evvel yayınlanan haberde Meta’nın, WhatsApp gelirlerini artırmak için kullanıcıya reklam gösterme kartını oynayacağı söyleniyordu. Financial Times’ın “konuya aşina” kaynaklarına nazaran reklam gösterme özelliği henüz erken aşamadaydı ve büyük oranda Messenger reklamlarına benzeyecekti.

WhatsApp işvereni, bu iddiayı net bir lisanla yalanladı!

2d9820c680eddb718d7362c82b90434813fb7420

WhatsApp patronu Will Cathcart, Financial Times’ın haberini X’te yorumladı. Paylaşımı alıntılayan Cathcart, çok net bir dille konuştu.

Will Cathcart’ın X paylaşımı şöyleydi:

Financial Times’ın anlattıkları yanlışsız değil. Bu türlü bir şey çalışmamız yok.

Will Cathcart tarafından yapılan açıklama, yıllardır gündemde olan “WhatsApp’a reklam gelecek” argümanlarını resmi bir biçimde ortadan kaldırmış oldu. Lakin ilerleyen periyotlarda tahminen bu durum değişir. Bunu şimdiden bilmenin hiçbir yolu yok.

Important!  Samsung Galaxy A04E incelemesi: Fiyat ve Performans Değerlendirmesi
WhatsApp, “Reklam Geliyor” ile İlgili Açıklama Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!