“WhatsApp, reklamlı oluyor” iddialarına resmî açıklama geldi

featured
service
whatsapp reklamli oluyor iddialarina resm aciklama geldi168807 0 Yakın vakitte Meta’nın tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’a reklam getirmeyi planladığına ait medyada bir haber çıktı. Savlara nazaran, WhatsApp ana ekranında şahıslarla yapılan konuşma listelerinde reklam gösterilip gösterilmeyeceği değerlendiriliyordu. WhatsApp’ın başındaki isim, bu türlü bir planları olmadığını söyledi.

Will Catchcart, WhatsApp’ın reklamlı olacağı tarafında çıkan haberlerin yanlışsız olmadığını belirterek, bunun üzerine test yapılmadığını yahut çalışılmadığını söyledi.

[twitter=https://x.com/wcathcart/status/1702539750123647185]

Analistler, platformun dünya genelinde günlük faal kullanıcı sayısı göz önüne alarak WhatsApp’a reklamların eninden sonunda geleceğini iddia ediyordu. Fakat, Meta şu an için WhatsApp uygulamasında reklam gösterme fikrine pek sıcak bakmıyor.

WhatsApp Business ve WhatsApp’a tıkla reklamından gelir sağlanıyor

WhatsApp, işletmelere yönelik aşikâr hizmetler için ödeme yapmalarını gerektiren bir hizmet olan WhatsApp Business üzerinden para kazanıyor. WhatsApp Business’ın aylık 200 milyondan fazla faal kullanıcısı var. Meta, WhatsApp Business üzerinden gelirlerini artırmak için Şubat ayında fiyatlandırma yapısında ve iletileşme kategorilerinde değişiklikler yapıldığını duyurmuştu.

Mark Zuckerberg’in geçen yıl üçüncü çeyrek yararlarına ait açıklamasına nazaran, “WhatsApp’a tıkla” reklamlarından yıllık 1.5 milyar dolar gelir elde etti. Şirket, yakın vakitte ticaretle uğraşan bireyler için şahsileştirilmiş bildiri modelleri sunmayı planlıyor.

Important!  Birtakım YouTube Yöneticilerine Nazaran Shorts, Platformun "Çökmesine" Yol Açabilir!
“WhatsApp, reklamlı oluyor” iddialarına resmî açıklama geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!