WhatsApp, Uygulamayı Toplumsal Medya Platformuna Dönüştürecek “Kanallar” Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı

featured
service

Meta çatısı altında faaliyet gösteren anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, birkaç ay evvel uygulamaya yeni bir hava katacak “Kanallar” özelliğini duyurmuştu. O vakitten beri test edilen özellik, WhatsApp’ı adeta bir toplumsal medya platformu üzere kullanmayı sağlıyordu.

Şirket, bugün bu özelliği geniş çapta kullanıma sunmaya başladığını duyurdu. Açıklamaya nazaran “Kanallar” önümüzdeki birkaç hafta içinde 150’den fazla ülkeye gelecek.

WhatsApp’ın kanallar özelliği, tıpkı toplumsal medya platformlarında olduğu üzere insanları takip etmenizi sağlayacak

da2f96ba8a336e985b5bda880fca2eb3c74fe71d

Telegram’da gördüğümüze benzeri bir fonksiyonu olan özellik, tıpkı X (Twitter) yahut Threads’te olduğu gibi insanların yahut kuruluşları takip etmenizi sağlıyor. WhatsApp, yeni bir sekmeyle uygulamaya eklenecek kanalları “yöneticilerin tek taraflı olarak metin, fotoğraflar, görüntüler çıkartmalar yahut anketler gönderebileceği bir yayın aracı” olarak tanımlıyor.

Buradan, sadece takip ettiğiniz kanalın yöneticisinin paylaşımlar yapabileceğini anlıyoruz. Platform, sanatkarların, tertiplerin, spor gruplarının ve çok daha fazlasının kanallarının uygulamada yer alacağını belirtiyor.

Kanalların büsbütün gizlilik odaklı olacağını da belirtmekte yarar var. Kanallara katılan kullanıcıların telefon numaraları üzere bilgilerinin hiçbiri diğerleriyle paylaşılmayacak. Tıpkı vakitte yöneticilerin bilgileri de büsbütün bilinmeyen kalacak. Ayrıyeten yöneticiler, kanalları kimlerin takip edebileceğine karar verebilecek, ekran imajları yahut gönderileri diğerlerine iletmeyi kapatabilecek.

Important!  Honor Pad 9 ile Gelen Yenilikçi Özellikler işte detaylar
WhatsApp, Uygulamayı Toplumsal Medya Platformuna Dönüştürecek “Kanallar” Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!