WhatsApp’a Çapraz Platform Dayanağı Geliyor: Artık Rehberinizde Olmayanlarla da Mesajlaşabileceksiniz!

featured
service

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Avrupa Birliği’nin teknoloji şirketleri ile ilgili kıymetli bir kararından bahsettik. Bu bağlamda; “Dijital Piyasalar Yasası” kapsamında “eşik bekçisi” teknoloji şirketlerinin hangileri olduğu ve bunların neler yapmaları gerektiği kamuoyu ile paylaşılmıştı. Meta cephesinden gelen son haberler, eşik bekçilerinden biri olan WhatsApp’ın Avrupa Birliği’nin kuralları ile nasıl uyumlu hale geleceğini gözler önüne seriyor.

WhatsApp’ın 2.23.19.8 kodlu Android beta sürümü, Meta’nın Avrupa Birliği’nin aldığı karara ahenk sağlamak için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını gözler önüne serdi. Buna nazaran WhatsApp, gelecekte çapraz platform dayanağı sunacak. Uygulamaya eklenecek “üçüncü taraf sohbetler” isimli yeni bir kısım, kullanıcıların WhatsApp harici uygulamalardan gelen iletilere ulaşmalarını sağlayacak. 

Özelliğin nasıl çalışacağı belirli değil

3e2e7af87017ab0ea4e07982cd45b03ae36dbb41

WABetaInfo, şimdilik yalnızca kolay bir ekran imgesini alabildiği özelliğin nasıl çalıştığına ait hiçbir tespitte bulunamadı. Hal bu türlü olunca özelliğin nasıl çalışacağına ait en ufak bir bilgi sahibi değiliz. Fakat bu özellik sayesinde telefonunuza gelen SMS’lerin, üçüncü taraf sohbetler kısmında yer alacağını düşünüyoruz. Kullanıcı, WhatsApp üzerinden görüntüleyebileceği iletiye yeniden WhatsApp üzerinden yanıt verebilecek.

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliğin kullanıcılara ne vakit ulaşacağı belli değil. Hatta bu özelliğin global çapta kullanıma sunulup sunulmayacağı da muhakkak değil. Meta, bu yeni özelliği yalnızca Dijital Pazarlar Maddesi’nin geçerli olduğu Avrupa Birliği ülkelerinde de kullanıma sunabilir. Önümüzdeki günler, eşik bekçisi ilan edilen tüm teknoloji şirketlerinin benzer adımlarıyla karşılaştığımız bir süreç olacak üzere görünüyor.

Eşik bekçiliği ve eşik bekçisi olarak ilan edilen teknoloji şirketlerinin tümü için:

Important!  WhatsApp'ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Birinci Ekran İmgesi
WhatsApp’a Çapraz Platform Dayanağı Geliyor: Artık Rehberinizde Olmayanlarla da Mesajlaşabileceksiniz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!