WhatsApp’a E-posta ile Doğrulama Geliyor: İşte Birinci Bilgiler

featured
service

WhatsApp’ın 2.23.18.19 kodlu Android beta sürümünde, şimdi geliştirme kademesinde olan yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu yeni özellik, kullanıcı tecrübesini güvenlik açısından güzelleştirecek üzere görünüyor. Çünkü üzerinde çalışılan özellik, kullanıcıların WhatsApp’a e-posta hesaplarını tanımlamalarını sağlayacak.

Bugün WhatsApp’a giriş yapmak isteyen bir kullanıcı, telefon numarasını kullanmak zorunda. Geliştirme evresindeki e-posta özelliği, kullanıcıların e-posta adreslerini de kullanmalarını sağlayacak. Ayrıyeten bu özellik sayesinde yeni bir aygıtta oturum açmak isteyen kullanıcı, SMS yahut arama ile aldığı doğrulama kodu yerine e-posta adresine gelecek kodu da kullanabilecek. Lakin, e-posta adresinin yeni bir WhatsApp hesabı oluşturmak için kâfi olup olmayacağını şimdi bilmiyoruz.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte bu türlü görünecek:

574087071b3bfcdc80b3193c17fee88b468d6ce0

Geliştirme evresindeki özelliği ortaya çıkaran WABetaInfo, e-posta takviyesi sayesinde WhatsApp yedekleme sürecinin kolaylaşacağını söylüyor. Ayrıyeten; şayet geçmişte WhatsApp’ı yedeklemek için tanımladığınız bir e-posta adresi varsa, yeni özellik bunu otomatik olarak tanımlayacak. Yeni özelliğin diğer hangi özellikler sunacağına ait rastgele bir bilgi sahibi değiliz.

WhatsApp’ın geliştirme basamağındaki yeni özelliğinin kullanıcılara ne vakit ulaşacağına ait rastgele bir bilgi yok. Lakin özelliğin şimdi erken basamakta olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani WhatsApp’ın e-posta ile doğrulama özelliğini kullanabilmek için bir mühlet daha beklemek gerekecek.

Important!  Google Chrome'a "Şifre Paylaşma" Özelliği Geliyor (Netflix Gör Bunları)
WhatsApp’a E-posta ile Doğrulama Geliyor: İşte Birinci Bilgiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!