WhatsApp’ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Birinci Ekran İmgesi

featured
service

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, bir müddettir arayüz çalışmaları ile gündemde. Bu bağlamda, birkaç ay evvel Android kullanıcılarına ulaşan bir güncelleme ile WhatsApp’ın Android sürümü, bir nebze daha iOS sürüme benzemeye başladı.

Öte yandan; geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde ise WhatsApp’a mesaj filtreleme özelliği geleceğini aktardık. Kullanıcılar, arayüzün üst kısmındaki seçenekleri kullanarak iş yahut özel hayatları üzere kategoriler seçebilecek, yalnızca o iletileri görüntüleyebileceklerdi. WhatsApp’ın “2.23.18.18” kodlu Android beta sürümü, uygulamanın arayüzünde yeni bir değişimle daha karşılaşacağımızı gözler önüne seriyor. Yapılacak çalışmalar, WhatsApp’ın ikonik yeşil renginin uygulamaya yavaş yavaş veda edeceğini gösteriyor.

WhatsApp’ın yeni arayüzü işte bu türlü görünecek:

37c55bb9223b1fff22cc892e880e246bd975598f

Yukarıdaki ekran imajında de görebileceğiniz üzere; WhatsApp artık daha sade ve beyaz tonda kullanılabilecek. Üst menüdeki yeşil renkli alan, yeni arayüzde beyaz renkli olacak. WhatsApp’la özdeşleşen yeşil renk ise WhatsApp logosu ile bildiri oluşturma butonuna hayat verecek. Ayrıyeten navigasyon kısmı aşağı alınmış ve bildiri listesinin üstüne filtreler eklenmiş durumda.

WhatsApp’ın yeni arayüzü karanlık modda bu türlü görünecek:

f1bcfc5e737c016e147e771c5d2b3c16fda83fbf

WhatsApp’ın yeni arayüzü şimdi geliştirme kademesinde. Buradan, değişikliklerin kullanıcılara ulaşması için biraz bekleyeceğimiz sonucuna ulaşabiliriz.

Important!  "WhatsApp, reklamlı oluyor" iddialarına resmî açıklama geldi
WhatsApp’ın Android Telefonlar İçin Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Birinci Ekran İmgesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!