Windows 11 Copilot deneyimine de reklamlar bulaştı

featured
service

Microsoft, geçtiğimiz hafta Windows 11 sürüm 22H2 için en son “Moment 4” özellik güncellemesini yayınladı. Microsoft tarafından onaylandığı üzere 23H2 sürümü de 4. çeyreğin sonlarında yayınlanacağı için yakında bir tane daha geliyor.

Teknoloji devi, 23H2 için planlanan özelliklerden bazılarını 22H2’de yayınladı ve bunlardan biri de Windows Copilot ön izlemesi oldu.

Copilot’un çıkışından bu yana insanlar için şimdiye kadarki deneyim karışık oluyor. AMD grafik kartı sahipleri, hız aşırtma ya da düşük voltaj uygulayanlar sürücülerde kayıtlı olan özel ayar profillerinin her yeniden başlatmadan sonra silindiğini fark ettiler. İlk başta emin olmasalar da Copilot öğelerini silmek veya kaldırmak sorunu çözüyor gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra, Copilot ya da Windows 11 Moment 4 güncellemesi görünüşe göre Steam’in Wallpaper Engine’inde de sorunlara neden oluyor. AB’de bulunanlar için Copilot, yeni bir DMA politikası nedeniyle kullanılamıyor.

1696407021 windows 11 copilot ads s 2vhp Ghacks

Ve son olarak Microsoft, Copilot’tan uzak durmak için kullanıcılara bir neden daha vermeye başladı. Ghacks tarafından tespit edildiği üzere şirket, Copilot aracılığıyla üçüncü taraf reklamları göstermeye başladı. Başka bir deyişler, Copilot’a reklam eklemek için hiç zaman kaybetmedi.

Kullanıcıların, Windows içerisinde mümkün olan her yere reklam yerleştirilmesinden pek de mutlu olmadığı bilinen bir gerçek. Ve şimdi aynı şeyin Copilot için uygulanması, yapay zeka aracı için iyi olmayabilir.

Important!  Google, Android Uygulamasında Arama Çubuğu Yerini Değiştiriyor
Windows 11 Copilot deneyimine de reklamlar bulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!